Раніше, у вересні 2016 року, США висловили готовність брати участь у договорі. Тоді Вашингтон приєднався до Нью-йоркській декларації по біженцях, згідно з якою у 2018 році всі члени ООН (193 країни) повинні прийняти договір про управління потоками міграції та заходи щодо біженців, пише DW.
"Нью-йоркська декларація містить безліч положень, які не відповідають політиці США у сфері міграції та біженців, а також принципам адміністрації Трампа", - йдеться в заяві американського представництва в ООН.
Так, там нагадали про те, що США приєдналися до декларації у період президентства 44-го президента США Барака Обами.
За словами постійного представника США при ООН Ніккі Гейлі, рішення у сфері міграційної політики повинні прийматися лише самими американцями. При цьому вона наголосила на тому, що США продовжуватимуть допомагати мігрантам і біженцям в усьому світі.
Ambassador Nikki Haley: "America is proud of our immigrant heritage and our long-standing moral leadership in providing support to migrant and refugee populations across the globe...But our decisions on immigration policies must always be made by Americans and Americans alone." pic.twitter.com/By2ObmBrEy
- US Mission to the UN (@USUN) 3 грудня 2017 р.
Нагадаємо, 19 вересня 2016 року учасники саміту ООН у Нью-Йорку схвалили декларацію захисту прав біженців. Учасники саміту зобов'язалися забезпечити захист прав усіх біженців і мігрантів, незалежно від їхнього статусу. Покращення умов в країнах походження мігрантів, щоб вони не були змушені залишати власні будинки, названо пріоритетним завданням.
Також країни-учасниці саміту засудили акти та прояви расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної із ними нетерпимості стосовно біженців і мігрантів.
Передбачається, що після міжурядових переговорів у наступному році буде підписано глобальний договір "безпечної, упорядкованої та регульованої міграції".