Учасники саміту ООН прийняли декларацію про захист біженців

Поділитися
Учасники саміту ООН прийняли декларацію про захист біженців В ООН назвали найбільш ефективний спосіб подолання міграційної кризи © Нігіна Бероєва / Facebook
Пан Гі Мун закликав світових лідерів приєднатися до кампанії захисту прав мігрантів.

У понеділок, 19 вересня, учасники саміту Організації Об'єднаних Націй у Нью-Йорку схвалили декларацію захисту прав біженців, повідомляє прес-центр ООН.

У прийнятому документі передбачені заходи щодо захисту осіб, вимушених рятуватися від воєн, насильства, бідності, голоду і наслідків стихійних лих.

"Ми заявляємо про свою глибоку солідарність з мільйонами людей в різних частинах світу, які з не залежних від них причин змушені разом із сім'ями залишати свої будинки, та висловлюємо їм свою підтримку", – йдеться в декларації.

Учасники саміту зобов'язалися забезпечити захист прав всіх біженців і мігрантів, незалежно від їх статусу. Покращення умов в країнах походження мігрантів, щоб вони не були змушені залишати свої будинки, названо пріоритетним завданням.

У документі також сказано, що сьогодні мігранти є у всіх країнах світу, а кількість біженців є рекордною за всю історію людства. У 2015 році кількість мігрантів перевищила 244 мільйони осіб. 65 мільйонів з них є вимушеними переселенцями: 21 мільйон біженців, 3 мільйони осіб, які шукають притулку, і 40 мільйонів внутрішньо переміщених осіб

"Коли ми втілимо прийняту сьогодні декларацію в реальність, то більше дітей зможуть відвідувати школу, більше працездатних людей зможуть без остраху займатися пошуком роботи за кордоном, не вдаючись до послуг контрабандистів", – заявив генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

Передбачається, що після прибуття в нові країни мігранти повинні будуть брати участь в програмах по інтеграції, які передбачають навчання мови і забезпечення доступу до освіти. Всі діти повинні йти в школу вже у перші місяці після прибуття на нове місце.

"ООН запускає кампанію "Разом - повага, безпека та забезпечення гідності для всіх". Діючи разом ми зможемо протистояти ксенофобії, перетворити страх на надію", – сказав генсек ООН, закликавши світових лідерів приєднатися до кампанії і пообіцяти забезпечити права вимушених мігрантів.

Крім того, країни-учасниці саміту засудили кти та прояви расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості щодо біженців і мігрантів.

Читайте також: Україна запобігла ще одній хвилі біженців до Європи – Порошенко


71-я Асамблея ООН відкрилася в Нью-Йорку 13 вересня. Щорічні загальні дебати розпочнуться 20 вересня і триватимуть до 26 вересня.

19 вересня в Нью-Йорку проходить Саміт з питань біженців та мігрантів.

Президент України Петро Порошенко на чолі офіційної делегації прибув у Нью-Йорк, щоб прийняти участь у засіданні 71-ї Генасамблеї ООН. Візит президента до США триватиме до 21 вересня. Порошенко планує зустрітися з лідерами Туреччини, Японії, Нової Зеландії, Катару та іншими, повідомляє прес-служба глави держави.

Особливу увагу президент приділить питанням поглиблення стратегічного партнерства із США. Заплановані зустрічі з керівництвом Сполучених Штатів, представниками ділових та політичних кіл.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі