США з цього моменту відмовляються від будь-яких встановлених Вашингтоном самостійно обмежень на підтримання контактів з Тайванем, заявив держсекретар США Майк Помпео.
"Сьогодні я оголошую, що я скасовую всі ці самообмеження. Відомства виконавчої влади повинні вважати всі" керівництва по контактам "щодо Тайваню, раніше видані держдепартаментом в рамках повноважень держсекретарів, такими, що втратили законну силу", - йдеться в заяві Помпео, поширеному Держдепом.
"Адміністрація США робила ці дії в односторонньому порядку в спробах догодити комуністичному режиму в Пекіні. Більше так не буде", - зазначив держсекретар.
Він нагадав, що Вашингтон підтримує відносини "з неофіційними партнерами" по всьому світу, включаючи Тайвань, і висловив упевненість в тому, що США і Тайваню, що розділяє ряд спільних цінностей, не повинні служити перешкодою перешкоди з боку самих США.
Тайванська проблема (конфлікт, який власне і висловлює суть відносин двох китайських республік) є важливою частиною протистояння двох великих держав: США і КНР. Саме їх глобальне протистояння визначає динаміку відносин між двома берегами Тайванської протоки та має велике значення для перспектив вирішення самої тайванської проблеми. Показовими два приклади з недавньої історії конфлікту. Про це докладніше читайте в матеріалі Віктора Константинова "Тайванська карта".