Адміністрація Байдена прагне утримати стабільні ціни на пальне перед виборами — WSJ

Поділитися
Адміністрація Байдена прагне утримати стабільні ціни на пальне перед виборами — WSJ © Pexels
М'якші, ніж очікувалося, санкції проти великих нафтовидобувних компаній розчарували деяких співробітників Міністерства фінансів США.

Адміністрація Байдена хоче утримати ціни на пальне стабільними напередодні виборів, заохочуючи надходження нафти на світові ринки. Ці зусилля зіткнулися з іншим пріоритетом: жорсткістю щодо супротивників — Росії, Ірану та Венесуели. Дипломати та колишні чиновники кажуть, що ця політика призвела до м'якших, ніж очікувалося, санкцій проти найбільших виробників нафти. До прикладу вчора 25 червня, США запровадили нові санкції проти Ірану. Але на думку аналітиків, ці заходи зачіпають лише частину нафтового експорту країни й навряд чи зможуть вплинути світові ринки, пишуть редактори газети The Wall Street Journal.

"Президент хотів зробити все можливе, щоб переконатися, що американські споживачі мають найнижчу ціну на бензоколонці, оскільки це впливає на повсякденне життя сімей", — сказав високопоставлений чиновник адміністрації.

Хоча напруженість у відносинах між Іраном і США зросла після нападів на Ізраїль 7 жовтня, здійснених підтримуваним Тегераном угрупованням ХАМАС, щоденний експорт нафти з Ірану перевищив 1,5 мільйона барелів на день цього року, починаючи з лютого, що значно більше, ніж на початку президентства Байдена. Більшу частину цієї нафти купують невеликі китайські нафтопереробні заводи за зниженими цінами.

Коли 12 червня Міністерство фінансів США наклало санкції на Москву, вони торкнулися банків, але залишили нафтову промисловість країни практично недоторканою. Зростання видобутку в країнах, що потрапили під санкції, є однією з причин падіння цін на сиру нафту з максимальних рівнів, досягнутих на початку цього року, кажуть аналітики.

Ще одним прикладом зіткнення зовнішньої та енергетичної політики є те, що на початку цього року Вашингтон звернувся до України з проханням припинити атакувати деякі російські нафтопереробні заводи за допомогою безпілотників після того, як збитки, завдані ними, сколихнули світові ринки дизельного палива та бензину.

У випадку з Венесуелою США скасували санкції минулого року за умови проведення чесних демократичних виборів. Західні нафтовидобувні компанії знову отримали можливість користуватися запасами цієї країни. За даними Kpler, експорт сирої нафти з Венесуели зріс на 5%. Але у квітні Америка оголосила про те, що поновить санкції проти країни.

"Ніщо так не лякає американського президента, як різкий стрибок цін на бензин. Вони докладуть усіх зусиль, щоб запобігти цьому, особливо в рік виборів", — каже президент консалтингової компанії Rapidan Energy Group і колишній співробітник Білого дому за Джорджа Буша-молодшого Боб Макнеллі.

Що стосується інших країн, то американські зусилля з нафтової дипломатії були особливо інтенсивними в Іраку. Минулого місяця делегація Держдепартаменту відвідала Ербіль, місто в північному Курдистані, щоб спробувати відновити роботу трубопроводу, що з'єднує багатий на нафту район з турецьким портом. Нафта в трубопроводі не російська, але сам трубопровід на 60% належить державній російській компанії "Роснефть", і вона отримує плату за транзит нафти по ньому. 

Нагадаємо, що адміністрація Байдена не погоджується на більш агресивні дії проти "тіньового флоту" танкерів РФ. У Білому домі побоюються, що санкції проти російських тіньових трейдерів можуть спровокувати інфляційний тиск на нафтовий ринок і підвищення цін на газ на заправках.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі