США варто припинити виправдовувати Путіна і почати діяти в Сирії – екс-держсекретар США

Поділитися
США варто припинити виправдовувати Путіна і почати діяти в Сирії – екс-держсекретар США США повинні перестати шукати пояснень діям Путіна. Ілюстрація © un.org
Райс вважає, що російська влада користується вакуумом, який виник на Близькому Сході через пацифізм адміністрації Обами.

Обурені голоси звучать в усіх столицях: від Вашингтона і Лондона до Анкари і Берліну. Західні політики дивуються тому, як 3 з його другосортною армією і напівзруйнованою економікою вдається задавати напрямок геополітичним подіям?

Захід вдається до різного тону дипломатичної реакції на те, як Росія відправляє війська і обстрілює Сирію крилатими ракетами. Інколи висміює, мовляв Путін лише показує свою слабкість, а інколи самовдоволено пророкує, що Росія ще пошкодує, що втрутилася. Але врешті решт Брюссель і США змиряються і говорять про можливу співпрацю в Сирії у війні проти "Ісламської держави".

Про це на сторінках Washington Post пише колишній Держсекретар США Кондоліза Райс у спільній статті з екс-міністром оборони США Робертом Гейтсом.

"Путіну вдається добре грати поганими картами тому, що він точно знає, чого хоче. Він захищає інтереси Росії, утримуючи при владі сирійського президента Башара Асада. І це жодним чином не стосується "Ісламської держави". Будь-яка повстанська група, яка суперечить інтересам Росії, автоматично для Кремля стає терористичною. І ми це добре бачили в Україні, а тепер спостерігаємо таку ж поведінку в Сирії, тільки в більш агресивній формі", - пишуть колишні чиновники США.

При цьому вони зауважують, що Асад лише маріонетка Путіна, і російський президент без вагань усуне його, якщо знайдеться прийнятна заміна. В цей же час, президент США Барак Обама і Держсекретар Джон Керрі повторюють знову і знову, що війну в Сирії не можна завершити військовим шляхом. І це правда. Але Путін розуміє, що до дипломатії справи доходять з урахуванням розстановки сил на полі битви. Росія і Іран таким чином створюють умови, вигідні для себе, щоб почати переговори на щодо майбутнього Сирії на своїх умовах.

Що ж варто зробити Заходу? Райс і Гейтс радять спочатку відкинути всі аргументи Путіна.

"Путін дійсно реагує на ситуацію на Близькому Сході, але йдеться про вакуум, який лишився в регіоні через нерішучість США в таких місцях, як Лівія чи Ірак. Путін тепер намагається стати захисником світового порядку? Це просто смішно", - йдеться в статті.

Після цього, автори радять американській стороні внести свої зміни в сирійську ситуацію. Зокрема, потрібно оголосити безпілотні зони і створити безпечні місця для мирних мешканців. Паралельно з цим надати більш активну підтримку силам курдів, сунітів і залишкам спецслужб Іраку. Це також піде на користь відносинам США з Туреччиною. Також доведеться координувати дії з російською армією.

"Це гірко визнавати, але ми не повинні були доводити ситуацію до того, щоб росіяни вимагали від нас забиратися з дороги. Ми повинні зробити все можливе, щоб уникнути інцидентів між нами", - пишуть Райс і Гейтс.

При цьому вони радять "сприймати Путіна таким, яким він є" і не шукати пояснень і виправдань для його дій.

"Росіяни знають свої цілі дуже добре: вони хочуть забезпечити російські інтереси на Близькому Сході усіма можливими способами. Що ж тут незрозуміло?" - пишуть автори.

Тим часом, у нинішній адміністрації США вважають, що дії РФ у Сирії ставлять під сумнів її здатність до стратегічного мислення. Про це заявив прес-секретар Білого дому Джош Ернест. За його словами, російська стратегія "не буде мати успіху" і лише змусить РФ "втягнутися в міжконфесійний конфлікт у Сирії, що призведе до серйозних наслідків". Він також повторив твердження, що Росія діє на території Сирії "з позиції слабкості, а не сили".

Повітряна військова операція Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на заявлянную Росією мету операції - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", ряд ЗМІ, свідків і чиновників заявляли, що цілі недавніх бомбардувань РФ в Сирії не мали відношення до ІД, а ведуться проти опозиції режиму Асада.

Видання Sueddeutsche Zeitung писало, що бомбардування в Сирії можуть принести війну в саму Росію, де живе 20 мільйонів мусульман.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі