Ще не так давно в Росії прогриміла ціла низка великих терактів: захоплення заручників на Дубровці, теракти в Беслані, кілька вибухів в метро Москви і аеропорту "Домодедово". Через них росіяни почувалися в постійній небезпеці. Про це на сторінках Sueddeutsche Zeitung пише оглядач Юліан Ханс.
Раніше військові жорстоко розправлялися з терористами на Північному Кавказі, хоча останній теракт стався за межами регіону в Волгограді. Військова операція Росії в Сирії в Сирії може повернути вибухи і захоплення заручників в країну. Про це говорить аналітик Московського центру Карнегі Олексій Малашенко.
"Москва повинна готуватися до нового терору", - каже він, додаючи, що "Ісламська держава" - це не "ракова пухлина", створена Заходом, як про організацію говорять в Кремлі.
"Багато хто в ісламському світі сприймає боротьбу проти "Ісламської держави", як боротьбу проти ісламу. І до недавнього часу Росія не брала в ній участі", - зауважує Малашенко.
Однак тепер Москва вирішила втрутитися у конфлікт на боці шиїтсько-алавітської коаліції з Іраном, Сирією і "Хезболою". Російські льотчики бомблять регіони країни, населені переважно сунітами. Як результат, 50 духовних лідерів Саудівської Аравії закликали мусульман до "священної війни" проти Росії, яка захищає Дамаск. Війну Росії оголосили 40 сирійських повстанських угруповань.
Додатковою небезпекою для Росії також є те, що на чолі ісламістів на Північному Кавказі стали лідери "Ісламської держави". Про це говорить експерт Інституту дослідження війни Харлін Гамбхір. Після ліквідації російськими спецслужбами самопроголошеного еміра Кавказу Доку Умарова, бойовики Данестану, Чечні, Інгушетії і Кабардіно-Балкірії присягнули на вірність лідеру "Ісламської держави" Абу Бакру аль-Багдаді і попросили в нього підтримки.
Аль-Багдаді, який сам народився в Чечні, на думку експертів, може розв'язати нову війну всередині Росії.
30 вересня Росія офіційно заявила, що завдала авіаударів в Сирії, після того, як верхня палата російського парламенту дала президенту РФ Володимиру Путіну дозвіл використовувати збройні сили по всьому світу.
7 жовтня міністр оборони РФ Сергій Шойгу під час зустрічі з Путіним сказав, що військова операція в Сирії вимагає координації зусиль із західною коаліцією на чолі з США.
"Вчора зібрали військових аташе і запропонували їм дати нам - якщо у них, звичайно, такі цілі є - дати нам цілі для того, щоб могли ще більш ефективно працювати по підрозділам ІДІЛ", - повідомив міністр.
"Сьогодні чекаємо відповіді від наших колег... Дійсно, без підтримки один одного навряд чи зможемо вирішити цю задачу", - додав він.