США сподіваються перетворити Тайванську протоку на «безпілотне пекло» – Bloomberg

Поділитися
США сподіваються перетворити Тайванську протоку на «безпілотне пекло» – Bloomberg Американський дрон Manta Ray, який розробляє Northrop Grumman © decodedscience.com
Безпілотні технології дозволяють не лише знищувати ворога, але й запобігати ескалації 

Розвиток проекту США Replicator з розробки безпілотників, який відбувається на тлі динамічних бойових дій в Україні, може стримати Китай від вторгнення на Тайвань, а також зробити «гарячу війну менш пекельною». 

«У Вашингтоні ментально готуються до війни. Не стільки в Україні чи на Близькому Сході... скільки в Тайванській протоці, де стрілянина ще не почалася. Якщо і коли це станеться, всі погоджуються, що китайсько-американське зіткнення буде справжнім пеклом. Питання в тому, яким саме пеклом?» – ставить запитання оглядач Bloomberg Андреас Клут, який висвітлює питання дипломатії США, національної безпеки та геополітики.

Оглядач зазначає, що прогнозування зіткнення китайських й американських сил говорить про великі втрати з боку США (десятки тисяч особового складу), хоч і про їхню перемогу. Саме тому йдеться про перехід до використання безпілотників. 

«Я хочу перетворити Тайванську протоку на безпілотне пекло», – наводить Клут цитату командувача США в Індо-Тихоокеанському регіоні адмірала Семюеля Папаро, а саме – зустріти будь-яке китайське вторгнення переважаючими «роями» безпілотників під водою, на воді і в повітрі. 

«Натхнення, очевидно, прийшло від тактики використання безпілотників, яка вже трансформувала конфлікт в Україні, а до того – війни в Нагірному Карабасі і Лівії. Але в той час як на цих полях битв безпілотниками керували і керують люди, американці планують піти на крок далі і зробити свої безпілотники автономними. 

Клут зазначає, що проект Replicator знаходиться у Відділі оборонних інновацій Пентагону та «оповитий таємницею». Його курує заступник міністра оборони США Кетлін Гікс. Оглядач не виключає, що технологія може розчарувати Пентагон, або Конгрес може не зрозуміти, що відбувається, і припинити фінансування. При тому, що Китай навряд відстає в інноваціях щодо безпілотників і штучного інтелекту, який керує автономними системами. 

«Один із сценаріїв – зіткнення між китайськими і американськими безпілотними арміями, безпілотними флотами і безпілотними військово-повітряними силами. Такий результат створить нові небезпеки, але й нові можливості для стратегів. Якщо роботи значною мірою замінять людей з обох сторін у цьому (або будь-якому іншому) конфлікті, ранні сутички або навіть битви не будуть автоматично призводити до масових жертв і, як наслідок, циклів обурення і горя серед місцевого населення. Тоді на ранніх стадіях війни на лідерів буде менше тиску з метою помститися або зберегти обличчя.

Саме тому, Клут заявляє, що поява «роботів-вбивць» на полі бою, яких довгий час вважали прокляттям людства, може виявитися благом – автономні дрони, за умови, що вони не вийдуть з-під контролю, можуть стати інструментом для обмеження воєн.

«Попри це, кінцева мета Replicator, як і всіх зусиль США, спрямованих на конфронтацію з Китаєм, є вищою. Вона полягає в тому, щоб переконати [китайського лідера] Сі Цзіньпіна, що будь-яка спроба захопити Тайвань силою є марною, щоб він навіть не намагався. Це може пояснити, чому Пентагон був таким скупим на деталі [щодо Replicator]. Як зазначає Боб Ворк з CNAS, ви розкриваєте інформацію, щоб стримувати, але приховуєте, щоб перемагати. Зараз Сполучені Штати, схоже, не впевнені, що є пріоритетом», – резюмує Клут.

Нагадаємо, The Washington Post зазначала, що перемога України в битві за Чорне море, в тому числі завдяки водним безпілотникам, є важливим уроком для ВМС США й останнім потрібно надолужувати згаяне.   

Центр стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) вважає, що Китай може захопити Тайвань без жодного пострілу – китайські збройні сили можуть ізолювати острів та завдати великої шкоди його економіці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі