Після вбивства президента Гаїті Жовенеля Моїза американський лідер Джо Байден пообіцяв країні допомогу в сфері безпеки. Проте видання Reuters повідомляє, що запит вже скасовано.
"Наразі немає планів з надання військової допомоги США", - сказав високопоставлений чиновник адміністрації.
Перед цим Гаїті зверталося за допомогою до США та ООН, пише Reuters. Міністр з виборів Матіаса П'єра розповів, що це питання обговорили тимчасовий прем'єр-міністр республіки Клод Джозеф та американський держсекретар Ентоні Блінкен.
Також офіс Джозефа відправив лист в ООН. В ньому йшлося про необхідність захистити головну інфраструктуру в республіці.
"Ми були в ситуації, коли вважали, що інфраструктура країни - порт, аеропорт і енергетична інфраструктура - може бути метою", - пояснив П'єр.
Після цього США разом з Колумбією заявляли про спрямування в Гаїті підрозділів поліції та розвідки.
7 липня під час нападу злочинців, які пробралися в будинок, загинув президент Гаїті Жовенель Моїз. Перша леді також отримала вогнепальне поранення. Деякі ЗМІ повідомляли, що вона померла через кілька годин після чоловіка. Наразі офіційного підтвердження немає.
Після цього в країні оголосили військовий стан і закрили кордони.
Через кілька годин начальник поліції Гаїті Леон Шарль повідомив, що вдалося ліквідувати чотирьох підозрюваниху вбивстві президента, ще двох - затримати.
Через деякий час міністр у справах голосування і міжпартійних відносин Матіас П'єр заявив, що загін найманців, які вбили президента Гаїті, складався з 26 осіб. Шестеро людей, включаючи одного громадянина США, були заарештовані, а ще семеро - вбиті.