США розширили "список Магнітського"

Поділитися
США розширили © Twitter.com/John_Glabb
Американська влада вважає громадян Росії, включених до списку, винними у порушенні прав людини.

Міністерство фінансів США повідомило про включення ще 12 росіян до так званого "списку Магнітського".

У списку опинилисясуддя Ігор Алісов, колишній глава інвестиційної компанії "Махаон" фонду Hermitage Capital В'ячеслав Хлєбніков, його колега з ТОВ "Парфенион" Віктор Маркелов, колишній власник "Універсального банку заощаджень" Дмитро Клюєв, екс-заступник начальника столичного СІЗО "Бутирка" Дмитро Кратов, колишній співробітник Управління по боротьбі з податковими злочинами ГУВС Москви Андрій Кречетов, лікар СІЗО "Бутирка" Лариса Литвинова, чоловік колишньої керівниці московської податкової інспекції номер 28 Владлен Степанов, начальник СІЗО "Матроська Тиша" Фікрет Тагієв, охоронець Аслана Масхадова і його емісар в Європі Умар Сугаїпов, Муса Вахаєв і Олександра Гаус.

Таким чином, у "списку Магнітського" вже 30 росіян. Американські активи осіб, що увійшли до переліку, заморожують, а громадянам США забороняють вести з ними справи.

Про те, що оприлюднений в 2012 році "список Магнітського" буде розширюватися, ЗМІ повідомили влітку 2013 року, незабаром після того, як юриста посмертно визнали винним у справі про несплату податків британським фондом Hermitage Capital, пише Reuters.

"Акт імені Сергія Магнітського про підзвітність і верховенство закону" передбачає зокрема, що внесені до списку росіяни не зможуть в'їжджати до США. У відповідь на "список Магнітського" МЗС Росії опублікував "список Гуантанамо", до якого увійшли американці, можливо причетні до арештів і викрадень росіян в третіх країнах. В кінці листопада Європарламент закликав Єврораду створити спільний список російських чиновників, причетних до загибелі Магнітського в 2009 році в московському СІЗО.

Юрист фонду Hermitage Capital Магнітський стверджував, що розкрив схему шахрайства при поверненні ПДВ, за допомогою якої з російського бюджету було викрадено близько 5,4 мільярда рублів. Магнітського було заарештовано у справі про ухилення від сплати податків і поміщено в СІЗО, де він провів близько року, а потім помер. За версією Hermitage Capital, слідчі і співробітники ФСВП сприяли погіршенню здоров'я юриста. ФСВП спочатку заявила, що причиною смерті Магнітського став панкреонекроз, але пізніше змінила діагноз на гостру серцево-судинну недостатність. !zn

Читайте також:

Опозиція запропонує уряду США доповнити "список Магнітського" українськими чиновниками

Москва пообіцяла Вашингтону жорстку відповідь на "війну чорних списків"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі