Міністерство фінансів США в середу оголосило про внесення в санкційні списки, пов'язані з Іраном, 16 компаній та 9 фізичних осіб, а також 6 танкерів. Санкції запровадили через причетність цих структур і осіб до терористичної діяльності.
Компанії, які потрапили під санкції США, зареєстровані в Ірані, Лівані, Сирії, ОАЕ, Індії, Сінгапурі. Фізичні особи є громадянами Ірану, Індії та Лівану.
З шести танкерів, чотири ходять під прапором Ірану, і по одному під прапором Панами і Федерації Сент-Кітс і Невіс.
Нагадаємо, 20 липня Іран захопив британський танкер в Ормузькій протоці. Танкер Stena Impero, на думку Тегерана, порушив міжнародні правила. У заяві йдеться, що судно захоплене разом з 23 членами екіпажу на борту і спрямоване на берег для перевірки.
4 серпня іранські військово-морські сили захопили ще один танкер. Згідно із заявою Тегерана, затримане судно йшло з вантажем контрабандної нафти.
Після серії атак і захоплень танкерів в Ормузькій протоці та Перській затоці Велика Британія ініціювала місію із захисту торгового судноплавства в цьому регіоні. У її складі в Сполученому Королівстві хочуть бачити Італію, Францію та Данію, розглядає можливість приєднання до неї і Німеччина.
4 липня морська піхота Великої Британії затримала іранський нафтовий танкер Grace-1 у водах Гібралтару, який йшов до Сирії на порушення міжнародних санкцій. Тегеран обіцяв вжити відповідні заходи.
9 липня іранські кораблі спробували захопити британський нафтовий танкер, що йшов у супроводі фрегата Montrose. У Тегерані спробу захоплення британського танкера заперечують.
У травні і червні США звинуватила Тегеран в атаках на танкери в Оманській і Перській затоках. Іран всі звинувачення відкидає. Докладніше читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Міна в Затоці" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".