У документі вказані факти спроб російського політичного керівництва заплутати світову спільноту шляхом поширення дезінформації про події у місті Хан-Шейхун 4 квітня.
Крім того, розвідка підтвердила застосування в Ідлібі нервово-паралітичного газу зарин.
Як повідомили виданню джерела в Білому домі у Вашингтоні впевнені, що Росія була обізнана про застосування режимом Башара Асада хімічної зброї і тепер намагається "прикривати" його.
Представники Пентагону, в свою чергу, заявили, що росіяни були на авіабазі в Хомсі, звідки скоїли виліт літаки, що бомбили Хан-Шейхун.
Напередодні агентство Associated Press із посиланням на власні джерела у Вашингтоні повідомляло, що після хімічної атаки над госпіталем, куди доставили постраждалих під час химатаки, літав російський безпілотник. Потім винищувач російського виробництва завдав авіаудару по медустанові.
Нагадаємо, 7 квітня в совенных кораблів США були випущені 59 ракет по авіабазі урядових військ Сирії у провінції Хомс. Ракетний удар є відповіддю на хімічну атаку в сирійській провінції Ідліб.
Світові лідери підтримали дії США, їх засудили лише Росія, Іран і Північна Корея.
Перед цим Франція ініціювала екстрене засідання Ради Безпеки ООН у зв'язку з застосуванням хімічної зброї в Сирії, але проект резолюції був у черговий раз заблокований Росією.
Читайте про політичні наслідки американської акції в Сирії в статті Олексія Коваля "Трамп пориває з доктриною невтручання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".