"Ми працюємо над проєктом, який призведе до того, що Мадуро піде, а венесуельський народ зможе провести вільні і справедливі вибори. Ми розмовляємо з представниками Південної Америки, Центральної Америки, Європи - країнами всього світу, щоб досягти цього результату", - зазначив він в інтерв'ю колумбійському телеканалу Caracol TV.
За словами Помпео, розроблена стратегія "працює фундаментально", і США мають намір продовжувати діяти в тому ж напрямку.
"Те, що ми зробили, - це зміцнили венесуельський народ, ми чітко дали йому зрозуміти, що світ на йог боці. Сьогодні майже 50 країн визнали (тимчасового президента Венесуели – ред.) Хуана Гуайдо законним лідером Венесуели, і ми ввели жорсткі санкції проти режиму, що ускладнює завдання ним подальшої шкоди народу", - сказав Помпео.
У відповідь на питання про те, чи готові Сполучені Штати відгукнутися на заклик Мадуро про прямі переговори між двома країнами, держсекретар США порадив йому "просто вести переговори з власним народом, народом, який він погубив", пише DW.
Напередодні під час візиту до Боготи Помпео зустрівся з Гуайдо, який також приїхав до колумбійської столиці попри заборону на виїзд з Венесуели. "Ми повинні покласти край тиранії Мадуро, яка завдає шкоди громадянам Венесуели і впливає на весь регіон", - наголосив він після зустрічі.
Тимчасовий президент Венесуели планує відвідати Давос для участі у Всесвітньому економічному форумі, в якому також візьме участь американський президент Дональд Трамп.
Нагадаємо, 5 січня у Венесуелі відбулися вибори голови Національної асамблеї. Силовики заблокували будівлю парламенту і не пустили до зали опозицію, яка має більшість в асамблеї. Депутати провели збори в будівлі редакції місцевої газети, де Гуайдо голосами 100 депутатів був переобраний на цю посаду.
ЄС і США не визнали вибори у будівлі парламенту та призначеного Мадуро голову Національної асамблеї Луїса Парра. Натомість привітали Хуана Гуайдо з переобранням.
Понад рік у Венесуелі триває політична криза, у країні фактично зберігається двовладдя. Проте дедалі більше держав визнають Гуайдо тимчасовим головою держави та воліють співпрацювати з опозицією.
У січні минулого року у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро. За два тижні до цього відбулася інавгурація Мадуро на черговий президентський термін. На багатотисячному мітингу в Каракасі голова Національної асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели.
США першими визнали його легітимним головою держави. Майже 50 країн підтримали рішення Сполучених Штатів. Докладніше про ситуацію в країні читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Сітка" Мадуро" і "Голодні ігри Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".