Глава Пентагону Ештон Кратер заявив, що комплекси протиракетної оборони (ПРО) США THAAD (Terminal High Altitude Area Defense), які призначені для перехоплення балістичних ракет середньої дальності дії, будуть розміщені на території Південної Кореї, незважаючи на заперечення Китаю.
"Це необхідний крок. Це питання, яке вирішується Південною Кореєю і США. Це один з кроків по захисту наших сил на Корейському півострові і захисту Південної Кореї. Це китайців не повинно стосуватися", - сказав Картер.
Перспектива появи комплексів ПРО США в Південній Кореї викликає серйозну критику з боку Китаю, який вважає, що цей крок суперечить його "стратегічним інтересам безпеки". Пекін побоюється, що значна частина території КНР буде знаходитися в зоні дії американських радарів.
2 березня Радбез ООН одноголосно підтримав найжорсткіший за останні 20 років проект резолюції про розширення санкції проти Пхеньяну.
Сполучені Штати та їх союзники, при цьому, наполягали на більш жорсткому варіанті санкцій, але Китай домігся від них скасування тих заходів, які можуть дестабілізувати КНДР, остаточно розваливши її економіку.
Новий пакет санкцій проти Північної Кореї був підготовлений США та її союзниками у зв'язку з проведенням останніх власних ядерних і військово-космічних випробувань в січні-лютому цього року. 6 січня КНДР заявила про успішні випробування водневої бомби, а 7-го лютого РБ ООН засудила їїза випробування балістичної ракети. За кілька годин до голосування Радбезу щодо нового пакету санкцій, про загрозу ядерної програми КНДР заявили дипломати Південної Кореї і США.