Посилюється конфронтація Вашингтона і Москви через Україну - вона призвела до зриву угоди, що выщувала найвищий рівень співпраці між вченими-ядерниками двох країн за всю історію, повідомляють кореспонденти The New York Times Девід Сенджер і Вільям Брід.
Всього 11 місяців тому міністр енергетики США Ернест Моніц і його російський колега Сергій Кирієнко підписали у Відні угоду, яка, серед іншого, відкривала російським вченим доступ в Лос-Аламосську національну лабораторію, де створювалася перша ядерна бомба, і десяток інших установ, що беруть участь у створенні американського ядерного арсеналу.
Однак на сьогоднішній день дія угоди заморожена: міністерство енергетики США скасував заплановані на цей рік симпозіуми та інші заходи, які передбачали відвідування ядерних об'єктів.
За словами Деніела Поунмена, заступника міністра, причиною стала анексія Росією Криму: "Ми дуже чітко дали зрозуміти, що зараз не час вести справи як ні в чому не бувало".
"За словами чиновників та експертів, це рішення обмежить знання обох сторін про можливості і наміри один одного", - пишуть автори статті, нагадуючи, що "понад 20 років американські і російські вчені-ядерники працювали пліч-о-пліч". Замість продовження співпраці Москва і Вашингтон повертаються до звичок, що нагадує про холодну війну.
Найбільше Сннджера та Брода вражає стрімкість сталася зміни: "Скасування (запланованих заходів) показує, як швидко Обама перейшов від стратегії, яка передбачала подальшу зацікавленість Росії у співпраці, до стратегії, згідно з якою президент Володимир Путін має намір взяти під контроль стільки територій, скільки зможе, і, таким чином, допускати російських вчених до американського ядерного комплексу нерозумно". !zn
Читайте також:
Російським вченим закрили доступ до лабораторій США
Обама вважає, що Путін ігнорує довгострокові інтереси Росії
Британія закликала НАТО переглянути довгострокові відносини з Росією
Авіабудівна корпорація припинила обслуговування літака близького до Путіна російського олігарха