Міністерство енергетики США закрило російським вченим доступ до своїх лабораторій, пише газета "Комерсант".
Видання посилається на наявний у нього лист Міністерства енергетики США від 7 квітня, в якому від американських вчених вимагають припинити контакти з російськими колегами на невизначений термін. Виняток зроблять лише для фахівців, роботи яких пов'язані з ядерною безпекою, зброєю масового знищення або в цілому відповідають національним інтересам на найвищому рівні.
У веденні Міненерго США знаходяться 17 національних лабораторій, їхній загальний бюджет перевищує 14 млрд доларів, там працюють понад 60 тис. людей. За даними за 2012 рік, в лабораторіях на постійній основі працювали мінімум 2 тис. громадян Росії, ще кілька тисяч щорічно приїжджають для короткострокових наукових досліджень. Всього у 2013 році до США в'їхали 6,7 тис. росіян за візою J, яка видається в основному вченим та аспірантам.
"Реально це повний розрив відносин, чого не було довгі роки. Наукове співробітництво з лабораторіями Міністерства енергетики США триває з радянських часів і не припинялося навіть під час холодної війни", - сказав фізик Ігор Алексєєв, керівник групи Інституту теоретичної та експериментальної фізики (ІТЕФ) у міжнародній науковій колаборації STAR.
"У нас під загрозою опинилися спільні дослідження у Національній прискорювальній лабораторії імені Фермі", - розповів завідувач лабораторією теоретичний фізики ІТЕФ Олександр Горський. За його оцінкою, тільки в області фізики високих енергій санкції можуть торкнутися тисячі російських вчених, але підсумкова цифра буде набагато більшою. !zn
Читайте також:
Міністри фінансів G7 в Вашингтоні обговорили допомогу Україні і санкції проти Росії
ЄС розширить список українських екс-чиновників, що зазнають санкцій
Комісія ПАРЄ підтримала проект про позбавлення делегації РФ права голосу в Асамблеї до кінця року