Війна слів між Америкою та Росією загострюється, в останні дні викликає стурбованість початок нових перегонів озброєнь, пише CNN.
Основні "гравці" стверджують, що їх руху мають оборонний характер і необхідні як відповіді на провокації свого ворога, ніхто не говорить про наступ.
У той же час експерти непокояться. Оскільки дії, зокрема, бойовиків у Східній Україні, можуть бути непередбаченими. Найгірший із прикладів у цьому зв'язку можна назвати збитий на Донбасі "Боїнг-777" малазійських авіаліній. "Враховуючи темп російських військових операцій за останній рік, є велика ймовірність, що щось може піти не так", - сказав колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.
ВМС США є одним із тих, хто беруть участь в навчаннях НАТО в Швеції. У той час як проходили навчання, прозвучала заява держсекретаря США ВВС Дебори Джеймс. Вона оголосила, що вона може послати деякі зі своїх літаків в Європу для демонстрації сили.
У рамках операції "Атлантична рішучість" Пентагон направив бомбардувальники B-2 і B-52, штурмовики F-15 Cs, а також військових в Європу для навчань з союзниками. Джеймс заявила, що винищувач F-22 Raptor можуть незабаром теж туди направити.
Міністерство закордонних справ Росії звинуватило країни НАТО "сповзання в нову військову конфронтацію з руйнівними наслідками".
У той же час, нещодавно був перехоплений російський військовий літак над американським есмінцем в Чорному морі. Пізніше російський президент Володимир Путін вибухнув заявами про нові міжконтинентальні балістичні ракети.
У відповідь Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг піддав ці заяви різкій критиці і заявив, що ядерне брязкання зброєю Росії є необґрунтованим, це дестабілізує ситуацію і небезпечно.
Російські чиновники разом з тим бачать загрозу. Зокрема, це їх побоювання ґрунтуються на американських планах розмістити танки і артилерію на базах у Східній Європі. Такий крок міністр оборони Росії Юрій Якубів назвав "самим агресивним кроком Пентагону і НАТО з часів холодної війни".
"Міністр оборони Ештон Картер повідомив, що рішення про таке розміщення – ред.) буде прийматися на наступному тижні", - повідомили джерела CNN.
Також зараз гаряче обговорюється питання надання Україні США летального зброї. Обама досі пручався відправленні такої допомоги Києву, але це не стосується членів НАТО.
15 червня, в Литві підтвердили розміщення важкого озброєння США в країнах Балтії та Східної Європи.
Крім ймовірності розміщення зброї у Східній Європі, західні лідери також вирішили продовжити обмежувальні санкції проти Росії. Так, 17 червня, комітет постійних представників країн-членів Європейського союзу схвалила продовження економічних санкцій проти Росії до січня 2016 року.