США висловили готовність завдати ударів по угрупованням режиму Асада, які за підтримки Росії та Ірану знищують мирне населення Східної Гути, якщо Рада Безпеки ООН знову не зможе забезпечити режим припинення вогню в цьому регіоні, заявила в понеділок на засіданні РБ ООН постійний представник США при Організації Ніккі Хейлі, повідомляє "Укрінформ".
"Якщо міжнародне співтовариство не в змозі постійно діяти, бувають випадки, коли держави змушені застосовувати власні кроки", - заявила представник США.
У зв'язку з цим повідомляється, що американська делегація у понеділок розповсюдила серед членів Ради проект резолюції з вимогою оголосити негайне введення режиму припинення вогню тривалістю наступних 30-ти днів. При цьому документ містить звернення до генерального секретаря ООН терміново відпрацювати пропозиції для моніторингу за режимом припинення бойових дій, а також пересуванням мирних громадян.
Якщо ж окремі країни в Раді Безпеки знову заблокують документ, що США збережуть готовність до дій", зазначила американський дипломат. Вона нагадала, що в минулому році Сполучені Штати знищили потужним ракетним ударом повітряну базу сирійського уряду, звідки була проведена хімічна атака.
"Це не той шлях, яким ми віддаємо перевагу, але ми вже продемонстрували, що оберемо його, і ми готові його обрати", - заявила представник США.
Раніше повідомлялося, що за даними міжнародних спостерігачів з початку наступу урядових військ загинуло понад 1100 цивільних, в ході наступу армія Башара Асада відрізала два стратегічно важливі міста Дума і Харасті від підконтрольної повстанцями Східної Гути.
Урядові війська Сирії взяли під контроль більше половини території Східної Гути і продовжують вести наступ на позиції повстанців.
Раніше, Росія заблокувала резолюцію ООН про припинення вогню в Східній Гуті, що не дало можливості гуманітарним конвоям дістатися до мирних жителыв і поранених в район бойових дій.
З другого разу Рада безпеки ООН голосами всіх 15 членів ухвалив резолюцію з вимогою 30-денного перемир'я в Сирії. У документі наголошується, що перемир'я має бути введено негайно, але в той же час резолюція не передбачає будь-яких заходів для підтримання режиму тиші.
Не дивлячись на ухвалену резолюцію Ради безпеки ООН, Асад продовжив обстріли мирних кварталів. Сотні тисяч людей в районі Східної Гути пребувають в голодній облозі.