"Коротке перемир'я, за яким ви (члени РБ ООН – ред.) прийняли одноголосне рішення кілька днів тому в резолюції 2401, не виконується. Авіаудари, артилерійські обстріли, а також наземні наступальні операції тривають", - заявив заступник генерального секретаря ООН з політичних питань Джеффрі Фельтман.
Координатор з надзвичайних ситуацій ООН Марк Лоукок зі свого боку підкреслив, що з моменту ухвалення резолюції в минулу суботу в Сирії відбувається більше бомбардувань і атак, що призводить до більшої кількості загиблих, в тому числі серед жінок і дітей.
У зв'язку з цим обидва представники ООН відзначили, що резолюції РБ ООН, насамперед 2401, повинні бути виконані для того, щоб припинити насильство в Сирії.
Тим часом, ситуація на місцях залишається нестабільною. Мільйони сирійців не можуть отримати доступ до будь-якої допомоги, сотні тисяч людей, зокрема, у Східній Гуті, знаходяться в голодної облозі.
Раніше повідомлялося, що незважаючи на прийняту Радою безпеки ООН резолюцію про 30-денне припинення вогню в Сирії, в результаті обстрілу Східної Гути щонайменше 30 людей загинули протягом останніх 48 годин.
Раніше Рада безпеки ООН голосами всіх 15 членів ухвалила резолюцію з вимогою 30-денного перемир'я в Сирії. У документі наголошується, що перемир'я має бути введено негайно, але в той же час резолюція не передбачає будь-яких заходів для підтримання режиму тиші.
У результаті бомбардування силами Башара Асада сирійського міста Східна Гута протягом тижня загинуло 505 цивільних осіб, з них 123 - діти.
Місто Східна Гута розташоване неподалік від Дамаска на місці однойменного оазису, де живуть близько 400 тисяч чоловік. З 2011 року в цьому районі неодноразово відбувалися бої між сирійською опозицією і військами режиму Башара Асада, та між повстанцями та ісламістами.
Як повідомляли правозахисні організації 20 лютого, за 48 годин бомбардувань Східної Гути загинули не менше 250 осіб, в тому числі 58 дітей і 42 жінки. Вказується, що це найбільші добові людські втрати в районі Гути з часів хімічної атаки у 2013 році.
У четвер, 22 лютого, Радбез ООН спробував ухвалити резолюцію щодо 30-денного припинення вогню в Сирії, що дозволить доставити гуманітарну допомогу й евакуювати мирне населення, зокрема, зі Східної Гути. Однак Росія заблокувала цей документ, заявивши, що хоче внести у нього низку змін.