Нещодавно Пентагон уклав угоду з виробником озброєнь Raytheon Technologies на постачання шести ЗРК NASAMS Україні до 2025 року. Українська влада місяцями просила в США ці системи для захисту від російських обстрілів, але їхня кількість у Штатах наразі є обмеженою. Виробництво комплексів займає багато часу, тому американські чиновники намагаються домовитися з партнерами на Близькому Сході про передачу їхніх NASAMS Україні з компенсацією у майбутньому. Про це розповів генеральний директор Raytheon Technologies Грег Хейс в інтерв’ю Politico.
За його словами, виробництво однієї системи ППО NASAMS займає приблизно два роки. Це пов’язано із закупівлею електронних компонентів та двигунів. Проте, навіть це не означає, що Україна отримає ЗРК відразу після їх виготовлення. Саме тому США ведуть перемовини з близькосхідними союзниками щодо передачі їхніх NASAMS ЗСУ у найближчі три-шість місяців. Натомість протягом кількох наступних років Штати компенсують країнам-партнерам незручності за рахунок нових систем ППО.
“На Близькому Сході розгорнуто NASAMS. Разом з деякими нашими союзниками по НАТО ми зараз працюємо з кількома тамтешніми країнами, щоб спрямувати системи в Україну. Це може зайняти від трьох до шести місяців”, – заявив Хейс.
Гендиректор Raytheon відмовився назвати країни Близького Сходу, про які йдеться, але згідно з даними Агентства співробітництва у сфері безпеки та оборони США, покупцями NASAMS в регіоні є Оман і Катар.
Раніше у Повітряних силах ЗСУ назвали літаки та комплекси, які необхідні Україні для захисту неба.