США повинні надати Україні танки Abrams, щоб вийти з глухого кута нерішучості Німеччини щодо Leopard — WP

Поділитися
США повинні надати Україні танки Abrams, щоб вийти з глухого кута нерішучості Німеччини щодо Leopard — WP © 1zoom.ru
Німеччина відмовляється відправляти танки в Україну.

Глава Кремля Владімір Путін розпочав своє незаконне вторгнення в Україну 11 місяців тому, не лише вірячи, що він швидко захопить Україну, але й припускаючи, що західний альянс занадто слабкий і роз'єднаний, щоб виступити єдиним фронтом проти нього. Ці очікування виявилися катастрофічно помилковими, аж до чергової зустрічі союзників України у форматі «Рамштайн», коли відмова Німеччини схвалити передачу Києву бойових танків відкрила першу серйозну тріщину в тому, що було міцним фронтом НАТО. Про це пише Washington Post.

Цю тріщину необхідно швидко залатати. Залишивши проблему невирішеною, кремлівський диктатор неодмінно спробує скористатися нею не лише на полі бою, але й у паралельній зоні війни - в європейській громадській думці.

На додаток до західних санкцій проти РФ, які з часом завдаватимуть все більшого удару по російській економіці і підірвуть її постачання високотехнологічних озброєнь, військова допомога Києву була ключовою для виживання України і її здатності протистояти більшій чисельності військ Москви на полі бою. Німеччина надала Україні більше військової допомоги, ніж будь-яка інша країна, окрім США та Великої Британії.

Нові зобов'язання Німеччини свідчать про значну переорієнтацію в мисленні Берліна, яка відбулася одразу після російського вторгнення. Канцлер Олаф Шольц, який протягом десятиліть дотримувався однієї стратегії щодо Москви - сприяння економічному партнерству та взаємозалежності, виходячи з того, що така політика зробить війну в Європі немислимою, через кілька днів після вторгнення російських військ в Україну різко змінив своє ставлення. Він оголосив про значне довгострокове збільшення німецьких військових витрат і дав зрозуміти, що Берлін буде разом зі своїми союзниками по НАТО протистояти неспровокованій агресивній війні.

Це було свідченням того, що він оцінив екзистенційну загрозу західному порядку, яку становить зухвалий напад Путіна на суверенну державу. Шольц чітко усвідомлював, що єдиним «гріхом» України було прагнення бути повністю європейською нацією - демократичною, толерантною та сучасною. Він розумів, що якщо Росія залишиться безкарною після вторгнення у велику європейську державу, таку як Україна, то менші європейські країни також опиняться під загрозою через імперські фантазії Путіна.

Але це повідомлення, очевидно, не було повністю сприйняте частиною коаліційного уряду Німеччини та її громадськістю. Опитування показують, що хоча німецька підтримка України загалом залишається відносно високою - хоча і меншою, ніж в інших західних країнах, вона розділилася майже порівну в питанні відправки бойових танків німецького виробництва в Україну.

Німецькі танки Leopard 2, кілька тисяч яких є в арсеналах союзників по НАТО по всій Європі, є найкращим варіантом для України. Їх більше, ніж британських танків Challenger 2, і вони краще пристосовані до української місцевості та можливостей технічного обслуговування, ніж найсучасніший американський бойовий танк M1 Abrams.

Кілька європейських країн, які мають Leopard у своєму арсеналі, заявили про готовність відправити їх в Україну, в тому числі члени НАТО Польща і Данія, а також Фінляндія, яка подала заявку на вступ до Альянсу. Але ці поставки мають бути спочатку схвалені Німеччиною, яка наполягає на праві на відмову у своїх контрактах на продаж зброї.

Шольц приносить продуману стратегію в жертву політичним розрахункам, коливаючись перед обличчям опозиції з боку деяких політичних союзників і частини німецького електорату. Це помилка, яку не можна допускати.

Деякі офіційні особи в Берліні припустили, що вони відправлять танки Leopard в Україну, якщо адміністрація президента США Джо Байдена зробить перший крок і забезпечить «політичне прикриття», відправивши до Києва кілька танків Abrams американського виробництва. Вашингтон поки що неохоче йде на це, вважаючи, що гігантські Abrams, які споживають багато пального і потребують постійного технічного обслуговування, погано пристосовані до української місцевості і можливостей України. Це може бути точною технічною оцінкою.

Проте, якщо відправка кількох танків Abrams є ключем до виходу з глухого кута щодо потенційно більшої партії «Леопардів», президент Байден повинен дати свою згоду. Він повинен зробити це не лише для того, щоб додати сили до арсеналу України у вирішальний момент війни, але й для того, щоб зберегти рішучість і єдність Заходу перед обличчям найсерйознішої загрози за останні покоління.

Україна, чиї власні запаси бойових танків радянського виробництва скоротилися на тлі затягування війни, веде екзистенційну боротьбу. Її боротьба також є випробуванням для Європи і зазіханням на найголовнішу заповідь, на якій тримається західна система: неприпустимість неспровокованих агресивних воєн.

Танки самі по собі не виграють цю війну. Україна також потребує великої кількості легких бойових машин, бронетранспортерів, гаубиць, сучасних систем протиповітряної оборони і постійного поповнення артилерійських снарядів. Тим не менш, вищий український військовий командувач заявив, що Україна потребує 300 бойових танків західного виробництва, які стали б грізним компонентом у здатності Києва не лише утримувати свої позиції, але й витіснити Росію з території, яку вона незаконно окупувала.

Москва готується до великого весняного наступу, який, як очікується, розпочнеться протягом наступних двох місяців. Україна може розпочати власний наступ. На карту поставлено не лише виживання України, але й лідерство та ясне мислення у Вашингтоні та Берліні. Нерішучість Німеччини є критичним викликом єдності Заходу, і Байден не може сидіти склавши руки перед обличчям цієї проблеми.

Раніше повідомлялося, що 20 січня на американській базі ВПС Рамштайн на восьмій зустрічі представників держав - учасниць Контактної групи з оборони України не було ухвалено рішення про постачання Україні німецьких танків Leopard 2. Йшлося про постачання або безпосередньо з Німеччини, або за її згодою на реекспорт з інших країн.

Після засідання новий міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вже наказав провести ревізію парку танків Leopard, як тих, що стоять на озброєнні бундесверу, так і тих, які ще перебувають у виробників.

Представник пресслужби ГУР МОУ України Андрій Юсов заявив, що консенсусу щодо надання Україні танків Leopard 2 досягнуто і їх нам все ж нададуть. Однак, за його словами, зараз відбуваються перемовини про те, як публічно подати відповідну інформацію. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі