Щоб стримати Росію, яка з початку вторгнення в Україну почала часто погрожувати своєю ядерною зброєю, США потрібно знайти спільну мову з Китаєм. І є причини, чому можна з оптимізмом очікувати, що Вашингтону і Пекіну це вдасться.
Про це під час обговорення загрози ядерної конфронтації на Всесвітньому економічному форумі в Давосі сказала колишня конгресвумен США і голова ради довірених осіб аналітичного центру Chatham House Джейн Гарман. Вона вказала на те, що Китай переживає економічні труднощі через невдалий підхід до вирішення проблеми коронавірусу. Також китайське населення скорочується. І до кінця десятиліття Індія випередить Китай, ставши найбільш населеною країною світою. Крім того, Пекін зосереджений на Тайвані.
Гарман зауважила, що в США обидві партії критикують Китай. Однак, на її думку, Вашингтону потрібно одночасно підтримувати суперництво з Пекіном і співпрацювати у вирішенні різних проблем, наприклад, в питанні застосування ядерної зброї. Причиною для оптимізму в цьому полі вона називає той факт, що США і Китай підтримують контакти. Президент Байден зустрівся з лідером Сі Цзіньпіном кілька місяців тому. Тепер міністр фінансів Джанет Еллен готується провести зустріч зі своїм китайським колегою.
«Якщо вдасться домовитися з Китаєм, це відкриє шлях до стримування Владіміра Путіна. Тому що через усі невдачі у війні проти України, Росія фактично загнала себе в стан залежності від Китаю. Коли канцлер Шольц проводив зустріч з Сі Цзіньпіном, вони опублікували заяву, в якій було сказано, що жодна країна не повинна застосовувати ядерну зброю. І я думаю, це був камінь в город Росії. Тому ми повинні знайти спосіб домовитися з Китаєм в питанні ядерних арсеналів», - сказала Гарман.