Стан світової економіки наразі не такий поганий, як очікувалося кілька місяців тому, але це не означає, що вона перебуває в хорошому стані, заявила директор Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.
"Інфляція, здається, почала рухатися у правильному напрямі, тобто знижуватися, особливо це стосується базової інфляції", - сказала Георгієва.
Позитивним чинником для світової економіки також є зняття карантинних обмежень у Китаї, яке має підтримати глобальне зростання.
"Щодо чого нам слід хвилюватися? По-перше, темпи зростання економіки в 2,7% не можна вважати визначними - це найслабше підвищення ВВП за останні десятиліття, за винятком періоду глобальної фінансової кризи та пандемії COVID-19", - сказала Георгієва.
Також наразі немає визначеності щодо поведінки інфляції.
"Що, як хороша новина про прискорення зростання китайської економіки зумовить стрибок цін на нафту і газ, що посилить інфляцію?" - зазначила вона.
Третій негативний чинник, за словами Георгієвої - ситуація у зв'язку з повномасштабної війни Росії проти України.
Раніше Георгієва заявляла, що у зв'язку з розв'язаною Росією повномасштабною війною третина світової економіки у 2023 році може постраждати від рецесії.