Білий дім готовий залишити спроби усунути від влади президента Сирії Башара Асада, як мінімум, до наступних президентських виборів в Сирії 2021 році. Про це пише видання The New Yorker з посиланнями на дані американських і європейських політиків.
Хоча Сполучені Штати і витратили на кампанію в Сирії більше $ 14 млрд з 2014 року, "факти на місці подій змушують американську адміністрацію погодитися на перебування Асада при владі ще на чотири, як мінімум, роки", - йдеться в статті.
Це рішення відображає... військову реальність на місці і успіхи союзників Сирії - РФ, Ірану і руху "Хезболла", який підтримує сирійського президента, зазначає видання.
На сьогоднішній день під контролем проурядових сил знаходиться велика частина Сирії, включаючи такі великі міста, як Дамаск, Хама, Хомс, Латакія, Алеппо, "а влада Асада була відновлена над більшістю сирійського населення", - пише The New Yorker.
У той же час "дії сирійської опозиції, підтримуваної США, були малоефективними", так як конфліктували між собою і не могли об'єднати сили.
"Її вимога про відставку Асада в якості попередньої умови встановлення миру або політичного переходу стає все більш нереальною", - вважає видання.
Раніше, Верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні спростувала заяву РФ про завершення військового конфлікту в Сирії.
Вона підкреслила, що немає ніяких "справжніх приводів" погодитися з тим, що війна в Сирії підійшла до кінця.
За словами Могеріні, ЄС надасть кошти на відновлення Сирії тільки після досягнення домовленостей на переговорах в Женеві, які проходять під егідою ООН.
Напередодні російський президент Володимир Путін вперше прибув на військову базу в сирійському Хмеймимі і наказав почати виведення російських військ з Сирії в пункти постійної дислокації на території РФ. Путін також заявив про те, що "збройні сили РФ разом з сирійською армією розгромили найбільш боєздатні угрупування міжнародних терористів".