США планують вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності 2 серпня — Болтон

Поділитися
США планують вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності 2 серпня — Болтон Чи викличе припинення ДРСМД нове протистояння США і Росії? © ladno.ru
Кремль, між тим, готується до розробки нових видів ракет

Припинення дії Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності між США і Росією, який проіснував 32 роки і достойно виконував свою стримуючу роль, може стати початком нової гонки озброєнь. Але США не хоче бути єдиною стороною, яка бере участь у двосторонньому договорі.

Радник з нацбезпеки президента США Джон Болтон під час виступу на студентській конференції фонду "Молода Америка" підтвердив, що США планують вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) 2 серпня.

"Ця п'ятниця ознаменує офіційний кінець ДРСМД, коли США вийдуть з нього", - заявив Болтон.

Він зазначив, що американці - "законослухняний народ", який, якщо укладає угоду, що виконує його умови до кінця і чекає цього від іншої сторони.

"США дотримувалися договору, у той час як Росія продовжувала розробляти передові балістичні і гіперзвукові системи (...) в порушення договору", - сказав радник президента.

За його словами, є й інша проблема.

"Наші руки зв'язані угодою в той час, як Китай розробляє зброю середньої дальності без обмежень зобов'язаннями за яким-небудь договором", - уточнив він.

Болтон зазначив, що "світ пішов від холодної війни" і "двосторонніх договорів, які охоплюють обмежені типи ядерної зброї або тільки певну дальність дії ракет супротивника".

"Президент хоче ефективний контроль над озброєннями, який забезпечить справжню безпеку американцям і нашим союзникам. Для досягнення цієї мети він прийшов до висновку, що ми повинні вести переговори з Китаєм і Росією", - заявив радник президента з нацбезпеки.

"Контроль над озброєннями може сприяти національної безпеки Сполучених Штатів і наших союзників", - уклав він.

Договір про РСМД лідери США і Радянського союзу підписали в грудні 1987 року. Угода передбачала ліквідацію балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої дальності (від 1000 до 5500 км) і меншої дальності (від 500 до 1000 км).

У жовтні 2018 року президент США Дональд Трамп заявив, що Росія порушує умови договору, в цій ситуації угода Америці невигідна, і він має намір вивести країну з ДРСМД. У грудні держсекретар Майк Помпео дав Москві 60 днів на усунення порушення шляхом модифікації або знищення ракети 9М729, до параметрів якої у Вашингтона були претензії. Російські військові порушення договору заперечували і ніяких зусиль до виконання не докладали.

Потім Білий дім оголосив, що США припинять участь у ДРСМД 2 лютого, а через півроку остаточно вийдуть з угоди, якщо Росія не повернеться до його дотримання. 2 лютого Путін заявив, що відповідь Росії на вихід США з ДРСМД буде дзеркальною, і Москва почне підготовку до розробки нових видів ракет.

3 липня Володимир Путін підписав закон про припинення участі Росії в Договорі про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД).

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про те, що Альянс готується до світу без ключового договору про контроль над ядерною зброєю та із великою кількістю російських ракет. Коментарі Столтенберга в середу на відкритті щорічного форуму з безпеки в Аспені прозвучали за кілька тижнів до 2 серпня – термін, до яского Сполучені Штати дали Росії можливість повернутися до дотримання договору про ракети середньої і меншої дальності.

Столтенберг сказав, що в Росії ще є час врятувати те, що він назвав "наріжним каменем контролю над озброєннями в Європі", додавши, що НАТО закликає уряд президента Росії Володимира Путіна повернутися до дотримання ДРСМД. Однак він зазначив, що немає жодних ознак того, що Москва щось робить у цьому напрямку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі