Влада США отримала офіційний запит про екстрадицію Фетуллаха Гюлена, якого в Туреччині підозрюють в організації спроби військового перевороту. Вже дано старт процесу розгляду звернення, повідомив на щоденному брифінгу офіційний представник Білого дому Джош Ернест.
Він розповів, що відбулася телефонна розмова між президентом США Бараком Обамою і президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом.
"Президент Обама ще раз наголосив беззастережну підтримку демократично обраного цивільного керівництва Туреччини", – сказав Ернест і підтвердив, що глави держав обговорили питання про екстрадицію Гюлена.
"Звернення буде розглянуто на підставі угоди про екстрадицію між США і Туреччиною, згідно з американським законодавством", – запевнив представник Білого дому.
Ернест нагадав, що США не підтримують терористів, так само як і осіб, які організовують змови з метою повалення демократично обраних урядів.
Раніше повідомлялося, що Туреччина погрожує переглянути відносини з СШАчерез відмову видати "організатора" перевороту. Повідомлялося, що США не віддадуть Туреччині Гюлена без доказів його причетності до перевороту.
Як відомо, в ході спроби військового перевороту в Туреччині загинули не менше 265 осіб. Кількість поранених оцінюється в 1500 чоловік.
Опозиційний ісламський проповідник Фетхуллах Гюлен, якого влада Туреччини звинувачує в організації заколоту, відкинув свою причетність і заявив, що переворот міг бути постановочним і до цього може бути причетний нинішній президент Реджеп Тайїп Ердоган.