Пентагон перекине до Афганістану додаткові сили для організації евакуації співробітників посольства США. У Державному департаменті США повідомили про плани скоротити дипломатичний штат у Кабулі через погіршення безпекової ситуації , передає Axios.
«Ми розраховуємо скоротити основну дипломатичну присутність в Афганістані найближчими тижнями», - заявив офіціальній представник Держдепартаменту Нед Прайс у четвер, 12 серпня.
Він уточнив, що про повну евакуацію не йдеться. Афганістан залишать співробітники, які можуть працювати віддалено, а також ті, чия присутність не є обов'язковою для виконання «основних функцій» посольства.
«Це не залишення. Це не евакуація. Це не масове виведення», - запевнив Прайс. Підкресливши, що рішення Держдепартаменту «не слід сприймати як якесь послання Талібану».
Представник Держдепартаменту заявив, що посольство продовжить роботу в дипломатичному кварталі Кабула. Інформацію про можливе переміщення дипломатичної місії до безпечнішого місце, такого як аеропорт, він спростував.
12 серпня посольство США в Кабулі розповсюдило другу за п'ять днів заяву про те, що американським громадянам небезпечно перебувати на території Афганістану, і рекомендувало їм терміново залишити країну.
Протягом тижня таліби заявили про захоплення адміністративних центрів 12 провінцій. Згідно з даними американської розвідки, афганський уряд може протриматися в Кабулі від 30 до 90 днів. Попередні розрахунки давали уряду від 6 до 12 місяців після виведення американського контингенту.
Активізацію Талібану спровокував виведення з Афганістану американського військового контингенту. Воно розпочався 25 квітня 2021 року за розпорядженням президента Джо Байдена, який пообіцяв покінчити з цим до 11 вересня - двадцятих роковин терактів 11 вересня 2001 року.
Детальніше про наслідки дій Вашингтона і дестабілізацію в регіоні - в статті Миколи Замікули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?» для читачів ZN.UA.