США переглядають своє майбутнє на міжнародній арені — NYT

Поділитися
Сьогодні світ сприймає військове домінування Америки як належне, однак ситуація починає змінюватися.

Світ з уважністю спостерігає за ходом виборів президента США. Однак, наступний президент США, ким би він не був, не буде визначати майбутнє Америки у світі. Демократ Джо Байден не визнає, що США мають проблеми з власною могутністю, тоді як президент Дональд Трамп не може знайти правильних відповідей, пише The New York Times.

Через три десятиліття «епохи після холодної війни», досі названої на честь того, що їй передувало, Сполучені Штати не мають причини для повернення глобального домінування. Сьогодні світ сприймає військове домінування Америки як належне, однак ситуація починає змінюватися.

Зараз багато американців не розуміють, чому їхня країна повинна охороняти світ, це є поважною причиною: військове домінування США вже пережило свою початкову мету.

Вісімдесят років тому, готуючись до вступу у Другу світову війну, Сполучені Штати зробили доленосний вибір не лише для досягнення військового верховенства, але і для його збереження у довгостроковій перспективі. Це призвело до того, що американські лідери вважають збройне домінування єдиним способом зв’язку Сполучених Штатів зі світом.

Обидва кандидати в президенти обіцяють відновити потужність Америки, Байден планує захищати "ліберальний міжнародний порядок".

7 грудня 1941 року – дата, коли Японія напала на Перл-Харбор і втягнула США у Другу світову війну. На той час, однак, американські лідери вже планували поставити Америку на позицію найвидатнішої супердержави.

Коли Адольф Гітлер раптово обіграв Європу, приєднавшись до фашистської Італії та імперської Японії, щоб утворити союз, вперше американці зіткнулися з надійною перспективою того, що тоталітарні держави можуть піднятися на першість у Європі та Азії. Конгрес швидко схвалив збільшення військових потужностей. США взяли на себе відповідальність у боротьбі з тоталітаризмом.

Однак зараз Америка на шляху до перегляду власного майбутнього на зовнішньополітичній арені.

З часів Другої світової війни Сполучені Штати вирішили брати у руки зброю не тільки для того, щоб перемогти тогочасних тоталітаріїв, а й для стримування майбутнього потенційного тоталітаризму.

Експерти розуміли, що глобальне домінування матиме надзвичайну ціну: вічні війни та перетворення Америки на щось на зразок імперії.

Протягом півстоліття американське керівництво виконувало цілі, які ставило перед собою.

Коли Радянський Союз розпався, американські чиновники навряд чи замислювались про те, щоб відкласти нові зобов'язання США. Навпаки, вони продовжили їх.

Бачення 1945 року - про один світ, об’єднаний під американським наглядом, здається, реалізувалося. Адже тоді Росія була досить слабкою, Китай залишався бідним. США скоротили свої військові витрати і все ще вийшли з 1990-х років як одна з найпотужніших військових країн.

Проте, ті час вже минули.

Нові антагоністи Америки навряд чи змогли б здобути величезну світову могутність, незалежно від того, як американські лідери визначали б подальшу зовнішню політику США. На початку XXI століття, якщо будь-яка держава прагнула до світового панування, порушуючи правила, США завжди могли її стримати.

Засноване для гарантування міжнародної безпеки та дотримання права, американське верховенство не дозволяло авторитаризму поширюватися на міжнародній арені. Сьогодні Сполучені Штати мають розміщені війська у понад 170 країнах світу. Американскі військові стримують тероризм. Десятки країн є об'єктами санкцій США.

Зараз багато людей у ​​Вашингтоні визнають надмірність «американських амбіцій». Трамп і Байден обіцяють довести нескінченну війну до кінця. У той же час лідери обох партій визначають Китай як опонента. Посилаючись на китайську «банкрутську тоталітарну ідеологію», державний секретар Сполучених Штатів Майк Помпео провіщає нову епоху для лідерства США.

«Забезпечення свободи від Комуністичної партії Китаю - є місією нашого часу», - сказав Помпео.

Звісно, Китай є авторитарним і зростає. Але навряд чи він становить таку небезпеку, як нацистська Німеччина чи радянська Росія колись. Китай все-таки відкритий для бізнесу, на справедливих умовах чи ні. Суперечлива політика Дональда Трампа призвела до того, що США почали втрачати свою впливовість на міжнародній арені. Можливо, Америка дійсно повинна припинити вирішувати всі світові проблеми, адже, зрештою, це завдання потребує значних жертв, резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі