Президент США Дональд Трамп відмовився від планів вимагати від Північної Кореї надати Вашингтону детальну інформацію про ядерну і ракетну програми КНДР, передає NBC з посиланням на джерела.
Наголошується, що рішення відмовитися від значного компоненту потенційної ядерної угоди поки говорить про те, що реальність, яку оцінки розвідки США підкреслювали протягом багатьох місяців, формує переговори по мірі їх просування: Північна Корея не має наміру повністю денуклеаризуватися, що є метою, до якої прагне Трамп.
Телеканал пише, що у другий день сторони на переговорах говорили про основну точку ядерної програми КНДР - ядерний реактор в Йонбені.
Доктор Зігфрід Хеккер, вчений-ядерник, який неодноразово відвідував Центр ядерних досліджень в Йонбені, щоб оцінити можливості країни, сказав, що демонтаж елементів установки буде найзначнішим кроком, який Північна Корея може зробити в напрямку денуклеаризації.
Розкриття повної, що піддається перевірці, декларації програм Північної Кореї - це питання, через яке десять років тому розвалився останній раунд серйозних переговорів між Пхеньяном і світовими державами, включаючи США.
"Йонбен є серцем ядерної програми Північної Кореї", - сказав Хеккер, пояснивши, що повний демонтаж реактора буде мати вирішальне значення і буде означати, що Північна Корея ніколи не зможе виробляти там плутоній знову.
27 лютого в Ханої розпочався дводенний саміт США-КНДР на рівні глав держав. У перший день Трамп і Кім Чен Ин провели зустріч у форматі тет-а-тет. Президент США оцінив зустріч з лідером КНДР як "дуже добру". Мета саміту – подальший прогрес у виконанні домовленостей, досягнутих у ході саміту в Сінгапурі. У другий день стало відомо, що Трамп і Кім не домовилися щодо денуклеаризації Північної Кореї, проте Кім заявив, що запевнив Трампа, що хоче "позбавитися своєї ядерної програми".