"З нашого боку конфлікти в Україні і Грузії звучать так, ніби це їхня вина, бо вони не такі західні, якими б ми хотіли їх бачити. І тому ми не змогли зробити все, що необхідно, аби їм допомогти. Я знаю, що існує проблема корупції в Україні, проблема з урядом у Грузії. Але мова йде про вторгнення, яке відбулося. Суверенна територія була відібрана. І саме як про проблему вторгнення ми маємо про це говорити", - цитує слова члена Сенату США від республіканської партії Девіда Пердью "Голос Америки".
У свою чергу, старший науковий співробітник Інституту Гадсона Девід Сеттер вважає, що проблема США і Заходу в тому, що вони "не до кінця розуміють або не повною мірою сприймають наслідки того, що відбувається в Україні".
"Найкращий спосіб покінчити з війною – це дати українській армії засоби, щоб захистити свій суверенітет", - переконаний експерт.
При цьому, він вважає, що Мінські угоди по-суті своїй неправильні. І про жодні вибори в Донбасі зараз не може бути й мови.
"Немає сенсу говорити про оптимістичний час для виборів, які не повинні взагалі відбутися. Для країн ЄС і США важливо зрозуміти, що тиск на Росію має бути посилений, що статус-кво неприйнятний. Має бути стратегія, яка допоможе відвести російські війська. До нині ЄС і США задовольняло замороження статус-кво. Але це несправедливо і не вирішує проблему", - додав Сеттер.
Тим часом, видання Wall Street Journal писало, що скасовувати санкції проти Росії ще не час. Економічні санкції змусили Москву сісти за стіл переговорів у Мінську і заморозити бої в Донбасі. І скасування санкцій просто зараз без досягнення прогресу лише заохотить до відновлення інтенсивного насилля.
Сьгодні видання Financial Times писало, що Євросоюз продовжить санкції проти Росії ще на півроку. Дипломати побоювалися, що продовження може викликати серйозні політичні битви між такими державами, як Угорщина, Греція та Італія, які виступають за перегляд санкцій, і більш войовничо настроєних щодо держави, в тому числі Польщею і країнами Балтії, які хочуть, щоб санкції пролонгували.