Попри нещодавній запуск Північною Кореєю двох ракет малої дальності, США все одно налаштовані на подальше ведення переговорів з КНДР щодо її повної денуклеариации, заявив 25 липня державний секретар США Майк Помпео в інтерв'ю Bloomberg Television.
"Ми переконані, що є дипломатичний шлях, переговорне рішення цього питання", – заявив він.
Як вважає Помпео, запуск ракет був лише елементом переговорної тактики Північної Кореї.
"Всі намагаються підготуватися до переговорів та створити важелі тиску та створити ризик для іншої сторони", – заявив держсекретар.
При цьому Помпео висловив скепсис на адресу тверджень, що ракетні пуски КНДР змусять Трампа відмовитися від ідеї переговорів.
"Президент Трамп був неймовірно послідовний тут: ми хочемо, щоб дипломатія працювала. Якщо це займе ще два або чотири тижні, так тому і бути", – зазначив він.
25 липня Північна Корея провела запуск двох об'єктів, схожих на ракети, у бік Японського моря. Ракетні запуски з боку КНДР були зафіксовані о 5:34 та 5:57 за місцевим часом (23:34 та 23:57 за київським часом), вони були зроблені з району міста Вонсон. В обох випадках ракети пролетіли близько 430 км, що дозволяє віднести їх до того ж класу, який випробовувався Північною Кореєю у травні.
30 червня президент США Дональд Трамп символічно потиснув руку північнокорейському лідеру Кім Чен Ину в укріпленій демілітаризованій зоні, що розділяє дві Кореї. Трамп став першим чинним президентом США, який вступив на територію Північної Кореї після зустрічі із Кімом і який побував в Об'єднаній зоні безпеки (ОАБ) – одному з найбільш небезпечних і мілітаризованих місць у світі.
Зазначимо, що 27-28 лютого у Ханої відбувся другий саміт США-КНДР на рівні лідерів держав, метою якого стало досягнення подальшого прогресу у виконанні домовленостей, досягнутих раніше у Сінгапурі.
У перший день Трамп і Кім Чен Ин провели зустріч у форматі тет-а-тет, президент США оцінив її як "дуже добру". У другий Трамп і Кім не змогли досягнути угоди щодо реальних заходів із денуклеаризації Корейського півострова, однак північнокорейський лідер заявив про свій намір позбутися ядерної зброї.
Саміт у Ханої завершився достроково, але, за даними північнокорейських ЗМІ, голови держав встигли домовитися про нову зустріч.
Докладніше про саміт у Ханої читайте у матеріалі Наталії Бутирської "Високі ставки, низький результат" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".