США не готові задовольнити вимоги ФРН щодо антишпигунської угоди

Поділитися
США не готові задовольнити вимоги ФРН щодо антишпигунської угоди США не готові задовольнити вимоги ФРН щодо антишпигунської угоди
Досить імовірно, що США просто дасть обіцянку не шпигувати більше за провідними політиками, такими, як федеральний канцлер Ангела Меркель.

США, можливо, готові лише дуже обмежено задовольнити побажання Німеччини щодо антишпионської угоди. Зокрема, відмова від промислового шпигунства суперечить практиці спецслужб, пише Reuters.

Високопоставлений співробітник американського уряду заявив агентству: "Ми не ведемо сьогодні переговори про всеосяжну антишпигунську угоду. Однак абсолютно зрозуміло, що відносини між двома країнами мають бути покращені. Якщо угода буде відповідати інтересам обох сторін, це може призвести до поліпшення наших відносин".

Інше джерело агентства, колишній співробітник американських спецслужб, назвав малоймовірними повідомлення, що з'явилися в німецьких ЗМІ про те, що Німеччина може приєднатися до розвідувальної системи "П'ять очей". Ця система об'єднує спецслужби США, Великобританії, Канади, Австралії і Нової Зеландії. Більш ймовірно, за його словами, що США дасть обіцянку не шпигувати більше за провідними політиками, такими як федеральний канцлер Ангела Меркель. Можливу ж відмову від промислового шпигунства він назвав порожньою обіцянкою. У свою чергу, представник американського уряду визнав, що відмова від промислового шпигунства суперечить практиці спецслужб.

Нагадаємо, уряд США пообіцяв представникам ФРН, що знаходяться у Вашингтоні, до Різдва завершити роботи над угодою, що могла б надалі убезпечити обидві сторони від повторення шпигунського скандалу.

Німеччина і Бразилія, за лідерами яких, ймовірно, шпигувало Агентство національної безпеки (АНБ) США, внесли на розгляд ООН проект резолюції проти шпигунства.

Документ закликає всі країни переглянути законодавство і методи, що стосуються збору інформації за кордоном. "Ті права, які люди мають офлайн, мають бути захищені і онлайн, в першу чергу - право на приватну сферу", - підкреслюється в тексті проекту резолюції.

Представники ФРН і Бразилії в Комітеті ООН з прав людини в п'ятницю, 1 листопада, запропонували Генеральній асамблеї схвалити запропонований ними документ, в якому США конкретно не згадані. !zn

Читайте також:

Влада США пообіцяла Німеччині антивірусну угоду до Різдва

США не гарантують Німеччини захист від шпигунства

Американська розвідка прослуховувала телефони лідерів 35 держав

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі