США не гарантують Німеччині захист від шпигунства

Поділитися
США не гарантують Німеччині захист від шпигунства США відмовилися гарантувати Німеччині захист від шпигунства
Сполучені Штати відмовилися приймати антивірусну угоду, що передбачає заборону на стеження за урядами, на якій наполягала Німеччина.

Вашингтон відмовився надавати 3 які-небудь гарантії захисту від шпигунства з боку американських спецслужб. Про це пише газета Frankfurter Allgemeine Zeitung у зв'язку з безрезультатними переговорами представників двох країн у Білому домі, які відбулися 30 жовтня. Антивірусну угоду, прийняття якої домагається Берлін, поки так і не було схвалено Сполученими Штатами.

Документ, на ухваленні якого наполягає Берлін, передбачає заборону на стеження за урядами, державними органами та дипломатами країн-учасниць договору. Окрім того, Німеччина вимагає гарантувати захист персональних даних і приватного життя німецьких громадян, за якими, судячи з документів, що просочилися в ЗМІ, США також стежили.

Після зустрічі радник Білого дому з питань національної безпеки Сьюзан Райс написала у Твіттері, що переговори пройшли конструктивно і продовжаться найближчими днями і тижнями. Вона також додала, що обидві країни піклуються у першу чергу про свою безпеку і захист від глобальних загроз.

Двостороння зустріч між представниками адміністрації канцлера 3 з одного боку і Білого дому з іншого відбулася 30 жовтня. ФРН на переговорах представляли, зокрема, радник Меркель із зовнішньополітичних питань Крістоф Хойсген, координатор роботи німецьких спецслужб Гюнтер Хайс, а США - Сьюзан Райс, директор національної розвідки Джеймс Клеппер, радник президента з боротьби з тероризмом Ліза Монако, а також заступник голови Агентства національної безпеки (АНБ) Джон Інгліс. Окрім того, німецькі політики зустрілися з керівниками американського зовнішньополітичного відомства.

Нинішня зустріч високопоставлених представників Німеччини та США стала першою після того, як стало відомо про прослуховування американськими спецслужбами мобільного телефону Ангели Меркель. Раніше у зв'язку з цією інформацією відбулася телефонна розмова німецького канцлера з президентом США Бараком Обамою. Очікується, що незабаром до Вашингтона на переговори прибудуть галави німецьких спецслужб.

Німеччина - не єдина країна, яка намагається домогтися від Вашингтона пояснень у зв'язку з даними про масове прослуховування простих громадян і політиків. Завдяки витокам інформації, організованим колишнім контрактником ЦРУ і АНБ Едвардом Сноуденом, стало відомо, що АНБ шпигувало за головами 35 країн, а також прослуховувало штаб-квартиру ООН. У зв'язку з цим 30 жовтня відбулися переговори між Білим домом і представниками Євросоюзу. !zn

Читайте також:

Окрім АНБ шпигунством в Європі займалися і приватні американські компанії

Західні ЗМІ звинуватили Кремль у шпигунстві за делегатами G20 за допомогою флешок і зарядних пристроїв

Українські спецслужби прослуховують громадян, якщо ті "викликають інтерес"

Американська розвідка прослуховувала телефони лідерів 35 держав

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі