США не планують збільшувати чисельність своїх постійно дислокованих військ в Європі, вважаючи більш ефективним розміщувати їх там на основі ротації в залежності від конкретної ситуації та для участі у військових навчаннях із союзниками, заявив в четвер на прес-конференції у Брюсселі міністр оборони США Ештон Картер.
Він сказав, що у зв'язку зі зміною стратегічної ситуації в Європі США прийняли рішення підтримати необхідними засобами і технікою створювані європейськими членами НАТО Сили особливо високої готовності - ударну групу Сил реагування НАТО.
Ця заява суперечить словам голови об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Мартін Демпсі. Він заявив, що Сполучені Штати у разі загострення ситуації у Східній Європі готові перекинути туди додаткові військові сили, крім тих, які вже там присутні.
23 червня США підтвердили намір розмістити додаткове озброєння у Східній Європі.
Раніше в НАТО пообіцяли відповісти на ядерну активність Росії. При цьому Столтенберг заявив, що плани президента Росії Володимира Путіна передати армії 40 нових ракет з ядерними боєголовками – це не що інше, як необґрунтоване і небезпечне "брязкання" ядерною зброєю.
В цей же час, видання Newsweek писало, що Путін розглядає ядерну зброю як інструмент примусу. І саме це найнебезпечніше в заявах Кремля.