США нарахували в ЦАР 175 бойовиків-інструкторів ПВК "Вагнер"

Поділитися
США нарахували в ЦАР 175 бойовиків-інструкторів ПВК Найманці "Вагнера" вже "засвітилися" в ЦАР та Лівії © відкриті джерела
У Вашингтоні побоюються, що руками найманців з ПВК Росія може посилювати свій вплив на "чорному континенті".

У США стурбовані значним посиленням позицій Росії в Африці; особливу роль у забезпеченні російської присутності на континенті відіграють приватні військові компанії, підконтрольні Міністерству оборони Росії - "Вагнер", "Патріот" та інші, через які Москва поширює свій вплив, заявив командувач силами США в Африці генерал Томас Вальдхаузер на слуханнях у комітеті Сенату США у справах збройних сил, передає "Інтерфакс".

"Я хотів би відзначити, що у "групи Вагнера" в Центральноафриканській республіці зараз 175 інструкторів, і деякі з них мають доступ до кабінету президента", - цитує агентство слова Вальдхаузера.

Генерал зазначив, що активність бойовиків ПВК в Центральноафриканській республіці надала Росії доступ до корисних копалин цієї країни. Вальдхаузер припустив, що такий же сценарій - надання навченої збройної сили в обмін на ряд преференцій - може бути реалізований Кремлем для інших африканських країн.

Нагадаємо, що протягом весни-літа 2018 року низка ЗМІ, включаючи радіостанцію France Europe 1, Le Monde і російську "Нову газету" повідомляла, що найманці ПВК "Вагнера" охороняють президента ЦАР Фостен-Арканжа Туадеру, а також тренують бійців урядових військ.

З осені 2017 року Росія надає підтримку режиму Туадери в ЦАР, постачає йому зброю та військову техніку. Крім того, в ЦАР було офіційно відправлено п'ять військових фахівців і 170 так званих "громадських інструкторів". Згідно з матеріалами журналістських розслідувань, мова йде про бойовиків ПВК "Вагнера", які брали участь у бойових діях в Сирії та Донбасі.

Також у жовтні 2018 року британські ЗМІ писали, що Росія планує взяти під свій контроль розорену громадянською війною та безвладдям Лівію, перетворивши її на "нову Сирію" - свій оплот на півночі Африки. Зокрема, Москва відправила до Лівії співробітників спецпідрозділів та Головного управління розвідки Міноборони РФ, які готують кадри для армії генерала Хафтара. Крім того, Москва постачає йому важке озброєння, а у Тобруці та Бенгазі знаходяться бази бойовиків ПВК "Вагнер".

Маршал Халіфа Хафтар підтримує так званий "уряд у Тобруці", сформований у 2014 році; під його контролем схід та частина півдня Лівії. Визнаний легітимним Уряд національної згоди (УНЗ), створений за підтримки Ради безпеки ООН, насилу контролює тільки захід країни.

Детальніше про роль Росії в Лівії читайте в статті Василя Короткого "Лівійська вибухонебезпечна суміш. Російський каталізатор" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі