США направлять венесуельцям більше $ 20 млн допомоги

Поділитися
США направлять венесуельцям більше $ 20 млн допомоги У Венесуелі триває криза – в акціях протесту проти диктатора Мадуро загинули вже 16 людей © EPA / Miguel Gutiérrez
Помпео підтвердив плани Вашингтона надати венесуельцям допомогу, щойно це буде можливо з точки зору логістики.

Державний секретар США Майк Помпео заявив про те, що США готові направити понад 20 мільйонів доларів гуманітарної допомоги народу Венесуели.

"Ми готові направити народу Венесуели гуманітарну допомогу, як тільки це буде можливо з точки зору логістики", - сказав він на засіданні постійної Ради Організації американських держав (ОАД).

"Ми готові забезпечити гуманітарну допомогу на суму понад $ 20 млн народу Венесуели. Ці кошти дозволять подолати жорстоку ситуацію із забезпеченням продовольством і медикаментами", - зазначив він.

Глава американської дипломатії також закликав інші країни ОАД підтримати опозицію у Венесуелі.

Політична ситуація у Венесуелі стала загострюватися в 2018 році. 20 травня у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента. Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували диктатора Мадуро в ігноруванні законів, взяття під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляції досяг рекордного рівня. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки. Опозиція бойкотувала вибори і не визнала результати.

Два тижні тому у Венесуелі пройшла інавгурація Мадуро. США, ЄС, країни Південної Америки і парламент Венесуели визнали вибори недемократичними. США і ЄС ввели санкції проти режиму.

Напередодні спікер місцевого парламенту Хуан Гуаїдо оголосив себе тимчасовим президентом країни. Після цього по всій країні активізувалися акції протестів проти Мадуро. У результаті зіткнень загинули вже 16 людей. Після заяви Гуайдо, його підтримали США, визнавши тимчасовим президентом Венесуели. Мадуро одразу ж оголосив про розрив дипломатичних відносин із Сполученими Штатами. Тоді почався відлік 72 годин на те, щоб американські дипломати залишили країну. Гуайдо заявив, що не розриває відносин з Вашингтоном. Держдепартамент не визнав розриву з боку Мадуро. Слідом за США висловили підтримку уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали, Гондурасу, а також представники Організації американських держав та ЄС.

Читайте також: Путін сказав Мадуро, що протести у Венесуелі спровокували інші країни

Країн, які залишилися на боці Мадуро 23 січня всього лише п'ять: Росія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі