У Білому домі розглядають варіанти відповіді на хімічну атаку військових Башара Асада проти цивільного населення в сирійському місті Дума. Учасники наради зійшли на думці, що лише потужнішим за минулорічний удар може стати стримуючим фактором від подальшого використання хімічної зброї, пише The New York Times з посиланням на свої джерела.
Видання зазначає, що 7 квітня 2017 року у відповідь на можливу хіматаку в Хан-Шейхуні Сполучені Штати випустили більше 50 ракет "Томагавк" по сирійській авіабазі в Хомсі. Сьогодні у Середземному морі досі розташовуються кораблі ВМС США, здатні обстріляти об'єкти в Сирії із застосуванням тих же ракет.
Проте в Адміністрації переконані, що операція такого ж масштабу не буде ефективною, тож співрозмовники видання очікують, що удар по Сирії буде сильнішим за попередній.
"Можливі варіанти атаки кількох цілей і нанесення ударів протягом більш ніж одного дня", - пише видання.
Команда Трампа переконана, що вони отримають підтримку з боку Франції, а також Британі, Саудовської Аравії та Катару, які закликали до відповідальності за хімічну атаку. Однак залишається незрозумілим, чи братимуть безпосередньо участь в операції будь-хто із союзників.
Президент Франції Емманюель Макрон не виключив авіаудару по силах Асада у відповідь на хіматаку в Сирії, проте уточнив, що союзники сирійського диктатора Башара Асада не будуть цілями для французької авіації. Він також додав, що Франція готова завдати удару тільки по хімічним об'єктам.
Натомість, прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей заявила, що Великобританія не приєднуватиметься до нанесення воєнного удару по Сирії допоки не отримає більше доказів використання хімічної зброї в сирійському місті Дума.
Саудівська Аравія може взяти участь у військових діях в Сирії, про що під час зустрічі з президентом Франції заявив наслідний принц Саудівської Аравії Мохаммед бін Салман.
Як повідомлялося, 7 квітня в результаті хімічної атаки в сирійському місті Дума загинули не менше 75 осіб, більше 1000 – постраждали. Число загиблих може істотно зрости, так як медики та волонтери не змогли дістатися до всіх уражених районів.