США можуть запровадити санкції проти китайських компаній, пов'язаних зі шпигунськими аеростатами

Поділитися
США можуть запровадити санкції проти китайських компаній, пов'язаних зі шпигунськими аеростатами © pixabay/mohamed_hassan
США також розглянуть більш широкі зусилля, спрямовані на «викриття і протидію» діяльності Китаю зі стеження.

Сполучені Штати розглянуть можливість заходів проти організацій Китаю, пов'язаних з китайськими військовими, причетних до польоту шпигунського аеростата в повітряному просторі США. Про це заявив високопоставлений представник Державного департаменту, повідомляє Reuters.

Вашингтон вважає, що виробник китайського аеростата, збитого американськими військовими біля східного узбережжя США, має «прямий зв'язок» з Народно-визвольною армією Китаю.

Прес-секретар Білого дому Карін Жан-П'єр повторила заяву про те, що Вашингтон розгляне можливість вжиття заходів, але уряд США не уточнив, які саме заходи розглядаються.

Жан-П'єр також сказала журналістам, що Сполучені Штати розглянуть більш широкі зусилля, спрямовані на «викриття і протидію» діяльності Китаю зі стеження, яка становить загрозу національній безпеці США, а також союзникам і партнерам.

ФБР, яке очолює зусилля з аналізу знайдених уламків аеростата, повідомило, що воно отримало лише обмежені речові докази і ще не має достатньо інформації для оцінки можливостей повітряної кулі.

Представники ФБР заявили, що вони все ще не мають доступу до більшої частини «корисного навантаження» аеростата, де, ймовірно, містилася велика частина бортової електроніки, і що значна його частина залишається під водою.

Заступник держсекретаря США Венді Шерман підкреслила, що політ китайського аеростата є ще однією ознакою зусиль Пекіна, спрямованих на зміну міжнародного порядку.

«Цей безвідповідальний акт продемонстрував те, що ми вже давно визнали: КНР стала більш репресивною всередині країни і більш агресивною за кордоном», - заявила Шерман.

Вона додала, що Вашингтон і надалі блокуватиме використання Китаєм американських технологій для військової модернізації.

«КНР є єдиним конкурентом, який має намір і засоби змінити міжнародний порядок», - зазначила Шерман, додавши, що порушення суверенітету США і міжнародного права, яке сталося під час ситуації з повітряною кулею, є «останнім прикладом цієї реальності».

Тим не менш, Шерман висловила сподівання, що Вашингтон і Пекін зможуть продовжити співпрацю над питаннями, що викликають спільне занепокоєння, такими як зміна клімату, «в цей складний час».

Високопосадовець Державного департаменту заявив, що виробник аеростатів має прямі зв'язки з китайськими військовими і є затвердженим постачальником Народно-визвольної армії Китаю.

Компанія також рекламує повітряні кулі на своєму веб-сайті і розміщує відео з минулих польотів, які, ймовірно, перетинали повітряний простір США та інших країн, зазначив чиновник, не називаючи компанію.

За його словами, Сполучені Штати отримали зображення повітряної кулі з високою роздільною здатністю з літаків U-2, які показали, що вона здатна здійснювати операції зі збору розвідувальних сигналів.

Китай провів подібні спостережні польоти над більш ніж 40 країнами на п'яти континентах, додав чиновник.

Раніше повідомлялося, що Пентагон стежив за китайським висотним аеростатом спостереження, який днями помітили над континентальною частиною Сполучених Штатів. Пентагон відстежував повітряну кулю протягом кількох днів, коли вона пролітала над північчю США.

Пекін відхилив запит на розмову між главою Пентагону Ллойдом Остіном і його колегою за допомогою закритої лінії зв’язку в день, коли американський військовий літак збив китайський аеростат для спостереження.

В США заявили, що не планують повертати до Пекіна уламки збитої фахівцями з Пентагону китайської повітряної кулі-розвідника навіть після того, як технічні експерти завершать аналіз можливостей спостереження, які були на її борту.

Представники американської розвідки вважають, що нещодавно збитий над США китайський шпигунський аеростат є частиною широкої програми спостереження, яку проводять військові Китаю. 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі