США має намір обговорити з КНР розміщення систем ПРО в Південній Кореї

Поділитися
США має намір обговорити з КНР розміщення систем ПРО в Південній Кореї Американські ракетні комплекси в Південній Кореї можуть ускладнити відносини між КНР та США © answers.com
В США стверджують, що розміщення на корейському півострові протиракетних систем має виключно оборонний характер.

Сполучені Штати Америки мають намір провести з Китайською Народною Республікою консультації з питань розміщення елементів протиракетної системи THAAD в Південній Кореї.

Як повідомляє Reuters, про це повідомив заступник глави Держдепартаменту США з питань контролю над озброєннями та міжнародної безпеки Роуз Гетемюллер. Він підкреслив, що США та Південна Корея тільки почали переговори про розміщення на корейському півострові систем ПРО і ще не приймали жодних конкретних рішень.

Американський чиновник підкреслив виключно оборонний характер розміщуваної системи, вказавши на те, що вона здатна захищати від ракет лише ту територію, на якій розгорнута, і буде спрямована на стримування КНДР, а не Китаю. Він зазначив, що американська сторона буде рада можливості обговорити з китайським урядом розміщення комплексу, щоб роз'яснити технічні обмеження та призначення системи.

Читайте також: США та Південна Корея почали спільні військові навчання з протидії провокаціям КНДР

В МЗС КНР, у свою чергу, відзначили, що розміщення в Південній Кореї не може розглядатися виключно в технічному ключі, адже ситуація на Корейському півострові дуже складна і чутлива. З точки зору китайської дипломатії, США слід проявляти обережність впливаючи на баланс сил в регіоні, щоб не нашкодити китайським інтересам.

Як повідомлялося раніше, глава Пентагону Ештон Картер заявив, що США і Південна Корея досягли принципової домовленості щодо розміщення комплексів протиракетної оборони(ПРО) THAAD (Terminal High Altitude Area Defense).

2 березня Радбез ООН одноголосно підтримав найжорсткіший за останні 20 років проект резолюції про розширення санкції проти Пхеньяну.

Сполучені Штати та їх союзники, при цьому, наполягали на більш жорсткому варіанті санкцій, але Китай домігся від них скасування тих заходів, які можуть дестабілізувати КНДР, остаточно розваливши її економіку.

Новий пакет санкцій проти Північної Кореї був підготовлений США та її союзниками у зв'язку з проведенням останніх власних ядерних і військово-космічних випробувань в січні-лютому цього року. 6 січня КНДР заявила про успішні випробування водневої бомби, а 7-го лютого РБ ООН засудила їїза випробування балістичної ракети. За кілька годин до голосування Радбезу щодо нового пакету санкцій, про загрозу ядерної програми КНДР заявили дипломати Південної Кореї і США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі