США мають намір вивести на орбіту 28 передових супутників для відстеження гіперзвукових ракет на тлі загрози Росії та Китаю, повідомляє Associated Press.
Пентагон оголосив про два нові контракти на $1,3 млрд із австралійською компанією L3Harris Technologies та американською Northrop Grumman Strategic Space Sustems, за якими системи виявлення та стеження мають бути виведені на орбіту до 2025 року.
Замість дорогих і великих супутників Вашингтон розраховуватиме на дрібніші та дешевші, які замінятимуться приблизно кожні 5 років.
Росія і Китай досягли великих успіхів у розробці гіперзвукових ракет, які важче відстежити і збити, оскільки вони більше маневрують у польоті, ніж звичайна зброя, що рухається передбачуваними траєкторіями. Минулого року Китай провів випробування гіперзвукової ракети, яку, за словами американських чиновників, назвали гіперзвуковою, а Росія використала цю зброю для завдання ударів під час війни в Україні.
Гіперзвукова зброя визначається як усе, що рухається зі швидкістю, що перевищує 5 Мах, або в п'ять разів перевищує швидкість звуку. Це приблизно 3800 миль на годину (6100 км/год). Міжконтинентальні балістичні ракети набагато перевищують цей поріг, але рухаються передбачуваною траєкторією, що дозволяє їх перехоплювати.
Раніше повідомлялося про те, що Google maps зняла прикриття з усієї території Росії : експерт пояснив, чому американська компанія допомагала РФ.