США і ЄС підписали угоду про постачання яловичини в Євросоюз

Поділитися
США і ЄС підписали угоду про постачання яловичини в Євросоюз Розмова про таку угоду тривала кілька десятиліть © The Telegraph
Багаторічні споривирішено дипломатично, і тепер ЄС управі розраховувати на відповідний крок - відмова від планування мит на німецькі автомобілі

В Європу, нарешті, почнуться поставки американської яловичини. Багаторічна суперечка закінчився підписанням угоди між ЄС і США. Правда, за рахунок цього зменшаться поставки яловичини з Аргентини, Австралії і Уругваю, що не потішить ці країни: адже не дивлячись на те, що їхнє м'ясо дешевше, на європейський ринок прийшли США.

Європейський Союз і Сполучені Штати Америки уклали угоду про постачання в Європу американської яловичини.

Про це повідомляє t-online, передає Укрінформ.

Квоту на яловичину в США, відзначили в комісії, необхідно поступово збільшувати протягом семи років до 35 тис. тонн. У перший рік це 18 500 тонн.

Тільки за перший рік набуття чинності безмитний експорт яловичини із США в ЄС збільшиться на 46%. В цілому безмитний експорт зросте зі 150 мільйонів до 420 мільйонів доларів, що становить зростання на 180%, оголосив Трамп, назвавши угоду "величезною перемогою", а американське м'ясо - найкращим у світі.

Посол в ЄС Ставрос Ламбрінідіс заявив, що угода показує, як партнери можуть вирішувати проблеми.

Координатор уряду ФРН з трансатлантичної співпраці Петер Байєр (ХДС) також назвав угоду "узгодженим рішенням, яке показує, що обидві сторони, навіть у складних сферах, можуть досягти результатів у своїх взаємних інтересах, якщо вони будуть працювати конструктивно разом".

Угода відповідає умовам СОТ, високим стандартам екології та безпеки харчових продуктів, а також економічним інтересам ЄС, а крім того, допоможе запобігти мита на експорт в ЄС", - йдеться в заяві Байєра.

Отже, представник німецького уряду закликав США серйозно почати переговори про промислову тарифну угоду.

З повідомлень німецьких ЗМІ ясно, що Берлін сподівається, що "задобривши" таким чином Трампа, вони зможуть розраховувати на те, що той відмовиться від планів обкласти митом німецькі автомобілі.

Необхідно зауважити, що ЄС і США ведуть боротьбу за імпорт яловичини, починаючи з 1980-х, ще президент Барак Обама погрожував санкціями. Зараз сторони досягли домовленості, але за рахунок інших країн.

Раніше повідомлялося, що станом на 22 липня Україна повністю використала квоти на безмитний експорт агропродовольчої продукції в ЄС по дев'яти групах товарів, пише прес-служба Українського клубу аграрного бізнесу.

Зокрема, це такі групи: мед, цукор, крупи та борошно, оброблений крохмаль, оброблений томат, виноградний та яблучний соки, пшениця, кукурудза та вершкове масло.

Наголошується, що на аналогічну дату минулого року було закрито 7 квот на безмитний експорт з України до ЄС, що свідчить про прискорення темпів закриття квот і пожвавлення торгівлі з ЄС.

За результатами січня-травня поточного року, ЄС імпортував з України агропродовольчої продукції на загальну суму 3,1 млрд євро, що на 37% або 0,85 млрд євро більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі