Торгові переговори між США і Китаєм завершилися в Пекіні без погодження умов подальшої співпраці. В той же час обидві сторони зазначали, що дещо наблизилися до угоди, пише The Wall Street Journal з посиланням на інформовані джерела.
За даними видання, Пекін і Вашингтон мають намір підписати угоду найбільш загального характеру у формі протоколу про наміри. Документ згодом ляже в основу торгової угоди, яку обговорять при особистій зустрічі президент США Дональд Трамп і голова Китаю Сі Цзіньпін.
Переговори продовжаться наступного тижня у Вашингтоні в тому ж складі, заявив Сі Цзіньпін. Він додав, що сторони досягли прогресу з низки важливих питань.
У четвер у Пекіні розпочався черговий раунд дводенних китайсько-американських переговорів щодо торгових спорів. Китайську делегацію очолював віце-прем'єр Держради Китаю Лю Хе, з американської сторони брав участь торговий представник США Роберт Лайтхайзер і міністр фінансів Стівен Мнучин.
Цього тижня ЗМІ повідомляли про те, що Трамп розглядає можливість відкласти момент введення підвищених мит ще на 60 днів, хоча китайська сторона просила продовжити термін заморозки на 90 днів. Спочатку дедлайн для вирішення спірних питань і підписання угоди було встановлено на 1 березня. З цього числа мита на китайські товари на $ 200 млрд повинні зрости з нинішніх 10% до 25%.
Під час переговорів США наполягають на скороченні субсидій китайським державним компаніям, підвищенні рівня захисту інтелектуальної власності американських компаній, що працюють в Китаї.
Торгова війна почалася навесні 2018 року, коли Вашингтон прийняв рішення підвищити мита на алюміній і сталь з низки країн, зокрема, з Китаю. На саміті "Великої двадцятки" в Буенос-Айресі Трамп і Сі погодилися на перемир'я в торговій війні, домовившись відкласти до березня 2019 введення нових торгових мит.