Про це пише лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal, уточнюючи, що сьогодні в Китаї побуває голова Об'єднаного комітету начальників штабів Збройних сил США генерал Джозеф Данфорд. Вчора він підписав угоду зі своїм китайським колегою Фаном Фенгуєм, яка формалізує і посилить оперативний зв'язок між арміями США і Китаю. В документі зазначається, що формальний діалог сторін повинен початися в листопаді у Вашингтоні. При зустрічі американського і китайського генерала "північнокорейський контекст був очевидним".
"Візит генерала Данфорда був запланований ще до того, як Північна Корея пригрозила атакувати Гуам. Але він підкреслює стривоженість обох сторін тим, що криза навколо ядерної і ракетної програм Пхеньяна може призвести до військових помилок у відносинах США і Китаю", - йдеться в статті.
Сьогодні американський генерал буде спостерігати за тренуваннями китайських війскових і демонстрацією деяких їх можливостей в штаб-квартирі командування північного військового округу в місті Шеньян. Про це виданню повідомили як американські, так і китайські джерела. Впродовж останніх місяців Китай зміцнював прикордонну оборону в цьому окрузі, щоб підготуватися до можливої кризи в КНДР.
"Я думаю, Пекін втрачає терпіння щодо Кім Чен Ина. Це відбувається вже якийсь час, але ще не досягло того рівня, коли китайська сторона захоче повного розриву", - вважає екс-співпробітник Пентагону з питань Азії Келлі Мегсмен.
На її думку, Вашингтон і Пекін правильно роблять, коли намагаються створити надійних прямий канал між Збройними силами країн. Але такий канал потрібен і на більш високому рівні.
Раніше видання Bloomberg писало, що санкції зупинять КНДР, якщо відріжуть її від нафти. Без палива країна лишиться без електрики, а її військова техніка не буде функіцонувати.
Як повідомлялося раніше, КНДР викликала своїх послів в Пхеньян для наради щодо останніх подій, пов'язаних з проведенням ракетних випробувань і подальших санкцій з боку Ради Безпеки ООН. В Пхеньян викликали дипломатів з Росії, Китаю і представник при ООН.
А Китай з вівторка забороняє імпорт вугілля, залізної руди, свинцю і морепродуктів з Північної Кореї. Заборона набуде чинності у зв'язку з введенням санкцій Організації Об'єднаних Націй проти КНДР, оголошених раніше в цьому місяці.