Про це пише Bloomberg, додаючи, що головний економіст з питань Тихоокеанського регіону сінгапурської компанії IHS Markit Раджів Бісвас чекає "жорстку рецесію" в КНДР цього року, оскільки санкції підірвуть видобувний і виробничий сектор, на які припадає 33% ВВП Північної Кореї.
Однак, попри весь гуманітарний і економічний біль, новий тиск не стримає амбіції Кім Чен Ина у області розвитку ядерного арсеналу і міжконтинентальних балістичних ракет. У північнокорейського диктатора, який робить ставку на військову силу задля власного виживання, є мережа таємних каналів, які дозволяють йому обійти санкції. До того ж нові санкції чомусь обходять життєво важливий імпорт КНДР - нафту.
"Північнокорейська залежність від палива з Китаю - це китайська хватка на горлі Пхеньяна", - наголосив колишній директор з питань Азії у Раді національної безпеки США Денніс Вілдер, який працював за президентства Джорджа Буша-молодшого.
Він наголосив, що без китайської нафти літаки військово-повітряних сил КНДР не будуть літати, а вся країна лишиться без електрики.
Хоча Китай у лютому заборонив імпорт вугілля з КНДР, аналітики кажуть, що ефективність цих обмежень і нових санкцій буде залежати від того, наскільки ефективно Пекін буде виконувати ці заходи.
"Нафта критично важлива для стабільності економіки Північної Кореї", - сказав експерт Американсько-корейського інституту Бредлі Бабсон.
"І Росія, і Китай за останні кілька десятиліть використовували нафту як важливий важіль впливу у відносинах з Північною Кореєю", - зауважив він, додавши, що точно не відомо, скільки Пекін продає нафти Пхеньяну.
"Північна Корея знає, що Китай може натиснути на неї, коли їй заманеться", - сказав Бабсон.
Видання зауважує, що навіть без допомоги Китаю міжнародний тиск вже створює серйозні економічні проблеми для КНДР. Втім, Кім Чен Ин керується зовсім не економічними розрахунками, а інстинктом виживання. Посилення санкцій може змусити його подвоїти кількість ядерних і ракетних випробувань. Так вважає професор економіки Сеульського національного університету Кім Бен О.
"Якщо Кім Чен Ин припинить ядерні і ракетні випробування через санкції, це стане сигналом про його слабкість для ворогів. Кім може вирішити, що через санкції йому потрібно розробити навіть більше зброї", - наголосив південнокорейський експерт.
Як повідомлялося раніше, КНДР викликала своїх послів в Пхеньян для наради щодо останніх подій, пов'язаних з проведенням ракетних випробувань і подальших санкцій з боку Ради Безпеки ООН. В Пхеньян викликали дипломатів з Росії, Китаю і представник при ООН.
А Китай з вівторка забороняє імпорт вугілля, залізної руди, свинцю і морепродуктів з Північної Кореї. Заборона набуде чинності у зв'язку з введенням санкцій Організації Об'єднаних Націй проти КНДР, оголошених раніше в цьому місяці.