США і ЄС відмовилися визнавати підсумки парламентських виборів у Венесуелі

Поділитися
США і ЄС відмовилися визнавати підсумки парламентських виборів у Венесуелі Режим Мадуро фальсифікував вибори, а опозиція - бойкотувала їх © Reuters
У Брюсселі і Вашингтоні засудили фальсифікації і репресії режиму Мадуро проти опозиції.

США і Європейський Союз не визнають підсумки парламентських виборів у Венесуелі, засуджують фальсифікації і репресії режиму Ніколаса Мадуро проти політичних опонентів. У понеділок, 7 грудня, з відповідними заявами виступили держсекретар США Майк Помпео і глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.

«Мадуро нахабно підтасував ці вибори на свою користь шляхом незаконного вилучення найменувань політичних партій і виборчих бюлетенів, маніпулювання процесом за допомогою підконтрольної йому Виборчої ради, насильства і залякування та інших недемократичних прийомів», - йдеться в заяві Помпео, опублікованому на сайті Держдепартаменту.

Режим Мадуро у Вашингтоні вважають нелегітимним, а проведені під його контролем вибори - спробою заснувати Національні Збори, підзвітні диктатору.

Помпео підкреслив, що США й надалі визнаватимуть президентом Венесуели Хуана Гуайдо, а легітимними депутатами - чинних членів Національних Зборів.

Високий представник Євросоюзу із закордонних справ Жозеп Боррель констатував, що підсумки виборів у Венесуелі не відображають волю народу цієї країни. Під час виборчого процесу були порушені міжнародні норми, і значна частина громадян бойкотувала організовані режимом Мадуро вибори, передає «Інтерфакс-Україна».

«Венесуела потребує політичного рішення, щоб подолати нинішню безвихідь, і їй потрібно надати гуманітарну допомогу. Це необхідно терміново, щоб підтримати венесуельський народ", - заявив глава європейської дипломатії на пресконференції в Брюсселі після засідання Ради ЄС на рівні голів МЗС.

Він також зачитав окремі положення ухваленої європейськими міністрами заяви. У документі вибори до венесуельського парламенту названі проявом «неповаги до політичного плюралізму».

«Дискваліфікація і судове переслідування лідерів опозиції не дозволяють ЄС визнати цей виборчий процес таким, що заслуговує на довіру, інклюзивним або прозорим, а його результати - такими, що відображають волю венесуельського народу», - йдеться в заяві.

Очільники МЗС держав Євросоюзу вкотре закликали Каракас почати перехідний процес для пошуку шляху мирного виходу з політичної кризи за допомогою демократичних і прозорих президентських і парламентських виборів.

Парламентські вибори в Венесуелі відбулися 6 грудня. На 277 місць у Національних Зборах претендували майже 14,5 тисяч кандидатів від п'яти політичних блоків. За даними підконтрольної Мадуро Виборчого ради, більшість голосів отримав «Великий патріотичний полюс», до якого входять правляча «Єдина соціалістична партія Венесуели».

25 опозиційних партій і Хуан Гуайдо відмовилися від участі у виборах, закликали супротивників режиму бойкотувати їх і пообіцяли провести «всенародний онлайн-референдум» про недовіру Мадуро.

У січні минулого року в Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро. За два тижні до цього пройшла інавгурація Мадуро на черговий президентський термін. На багатотисячному мітингу в Каракасі голова Національних Зборів Хуан Гуайдо приніс присягу тимчасового президента Венесуели. США першими визнали його легітимним главою держави. Вашингтон підтримали ще півсотні країн.

Докладніше про ситуацію в країні читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Сітка" Мадуро" і "Голодні ігри Венесуели" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі