США і Японія планують найбільше оновлення договору про безпеку за останні 60 років — FT

Поділитися
Байден і Кісіда оголосять про кроки щодо протидії Китаю на зустрічі в Білому домі наступного місяця.

США і Японія планують найбільше оновлення свого безпекового альянсу з моменту підписання договору про взаємну оборону в 1960 році з метою протистояння Китаю. Президент Джо Байден і прем'єр-міністр Фуміо Кісіда оголосять про плани реструктуризації військового командування США в Японії з метою посилення оперативного планування і навчань між країнами, повідомили п'ять осіб, знайомих з ситуацією. Вони оприлюднять план, коли Байден прийме Кісіду в Білому домі 10 квітня, зазначає Financial Times.

Союзники хочуть зміцнити свої зв'язки у сфері безпеки, щоб відповісти на те, що вони вважають зростаючою загрозою з боку Китаю, що вимагає від їхніх військових співпраці й більш злагодженого планування, особливо в кризових ситуаціях, таких як конфлікт на Тайвані. За останні кілька років Японія значно посилила свою безпекову спроможність, витрачаючи набагато більше коштів на оборону, й зокрема, планує придбати американські крилаті ракети Tomahawk. Японські військові також створять "Об'єднане оперативне командування" наступного року для поліпшення координації між різними військами власних Сил самооборони.

"Але координація між союзниками ускладнюється тим, що Сили США в Японії (USFJ) мало змінилися з тих часів, коли американські і японські військові робили менше спільних дій, і мають невеликі повноваження з командування і контролю. Японії доводиться більше співпрацювати з Індо-Тихоокеанським командуванням США на Гаваях, яке знаходиться за 19 годин їзди від Токіо і за 6200 км від нього", — повідомляє видання.

Одна з моделей, яку розглядає адміністрація Байдена, передбачає створення нової американської військової об'єднаної оперативної групи, яка буде приєднана до Тихоокеанського флоту США, одного з компонентів командування на базі Indopacom на Гаваях. Чотиризірковий командувач флоту проводитиме більше часу в Японії, ніж зараз, і матиме посилену структуру підтримки в країні. З часом оперативна група, до складу якої входили б різні підрозділи збройних сил США, переміститься до Японії.

"Спільне розміщення цих командувань, принаймні частково, наблизило б американсько-японський альянс до мантри "бий сьогодні ввечері" альянсу США з Південною Кореєю — більш оперативної й надійної у реагуванні на регіональні загрози. Це стало б значним внеском у стримування в регіоні", — пояснив Крістофер Джонстон, колишній високопоставлений співробітник Пентагону і ЦРУ.

Люди, знайомі з ситуацією, кажуть, що можуть розглядатися й інші моделі, в тому числі можливість модернізації USFJ. Пентагон ще далекий від прийняття будь-якого рішення, в тому числі й щодо ідеї оперативної групи, яку запропонував адмірал Джон Аквіліно, командувач Indopacom.

Яка б модель не була обрана, вона буде складною через питання про ресурси та інфраструктуру, а також питання, пов'язані з військовою ієрархією. Також, ймовірно, буде боротьба за територію між різними видами збройних сил США.

Токіо наполягає на призначенні американського чотиризіркового командувача в Японії. Але ця ідея зустрічає опір, в тому числі у Вашингтоні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі