США готують секторальні санкції проти РФ, але не хочуть діяти самі

Поділитися
США готують секторальні санкції проти РФ, але не хочуть діяти самі
Можливі нові американські санкції можуть торкнутися постачання бурового обладнання, насосів тощо. Може бути введено експортні ліцензії на постачання до Росіюї технологій, які використовують у сфері нафтовидобутку (досі такі дозволи не були потрібні). Аналогічні заходи можуть торкнутися і постачання інших технологій.

США готують санкції проти Росії, що включають в себе обмеження на постачання устаткування для ПЕК та інформаційних технологій, але Вашингтон схильний почекати підсумків саміту ЄС, перш ніж приймати рішення про нові санкції, пише "Інтерфакс" з посиланням на Bloomberg.

Джерела агентства у Білому домі вважають, що навряд чи президент Барак Обама буде діяти сам, якщо європейські країни не підтримають найбільш агресивні санкції.

Джерела агентства кажуть, що можливі нові американські санкції можуть торкнутися постачань бурового обладнання, насосів тощо. Може бути введено експортні ліцензії на постачання до Росії технологій, які використовують у сфері нафтовидобутку (досі такі дозволи не були потрібні). Аналогічні заходи можуть торкнутися і постачання інших технологій.

У той же час, якщо ЄС не приєднається до санкцій, це дасть переваги європейським постачальникам щодо обладнання для нафтогазової промисловості.

Обама розуміє, що введення обмежувальних заходів стосовно Росії без підтримки західних партнерів може піти на шкоду інтересам американських компаній, заявив у середу представник Білого дому Джош Ернест.

"Президент США усвідомлює, що американські компанії не повинні опинитися у невигідному становищі", - сказав він на брифінгу у Вашингтоні, коментуючи питання журналіста про координацію Вашингтоном зі своїми західними партнерами санкцій щодо Москви.

Вашингтон і Брюссель протягом декількох тижнів координували розробку планів щодо санкцій стосовно галузей російської економіки: енергетики, фінансів та оборонного сектора, пише Financial Times. Дипломати кажуть, що технічна робота була в основному завершена, але серед країн ЄС немає єдності думок щодо того, що має стати трігером для запровадження санкцій.

Якщо конфлікт в Україні різко не загостриться, ЄС навряд чи буде запроваджувати нові санкції проти Росії, сказали FT дипломати, вказуючи на протидію з боку Австрії, Італії, Фінляндії, Іспанії, Греції, Кіпру, Болгарії, Угорщини, Словаччини. Більш імовірно, що лідери ЄС за підсумками зустрічі, яка пройде у четвер-п'ятницю, випустять заяву про намір ввести більш жорсткі заходи щодо Росії, якщо Москва не припинить такі дії з підтримки повстанців, пише Financial Times.

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель, виступаючи цього тижня в Бундестазі, підкреслила, що віддає перевагу дипломатичним рішенняч у процесі подолання української кризи. "Однак якщо нічого не допоможе, питання про введення санкцій знову може опинитися на порядку денному", - заявила глава уряду Німеччини.

Голова МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр заявив, що шанси на деескалацію української кризи залишаються незначними. За словами міністра, інцидент зі збитим українським вертольотом свідчить про те, наскільки хитким є оголошене перемир'я.

Обама у телефонній розмові з італійським прем'єром Маттео Ренці у ніч на четвер за київським часом обговорив питання про подальший тиск на Росію щодо української проблеми, повідомив Білий дім. Сторони домовилися координувати дії зі зростання ціни для Росії у тому випадку, якщо вона не вживатиме швидких заходів щодо деескалації ситуації на сході України", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що лідери двох країн "підкреслили необхідність, щоб Росія використовувала свій вплив на сепаратистські угрупування ("ДНР" і "ЛНР" - ред.) і спонукала їх дотримуватися режиму припинення вогню, а також негайно здійснила конкретні кроки з припинення переміщення зброї і бойовиків через кордон (з Україною - ред.)".

Держсекретар США Джон Керрі, а також канцлер Німеччини Ангела Меркель у середу заявили, що від президента РФ Володимира Путіна очікують публічного заклику до проросійських бойовиків на сході України відпустити заручників і скласти зброю, а також усіх заходів для припинення потоку зброї і бойовиків через російсько-український кордон.

Якщо за рішенням Ради Федерації про відкликання мандату на застосування російських збройних сил на території України не буде конкретних кроків щодо деескалації кризи, Євросоюз вживатиме додаткових заходів проти Росії, заявив у свою чергу голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу.

Баррозу повідомив, що на порядку денному саміту ЄС, що відбудеться у четвер та п'ятницю, буде серед іншого реакція Росії на підписання Угод про асоціацію ЄС з Україною, Грузією і Молдовою, особливо у зв'язку з подіями в Україні.

"Ми доклали багато сил в останні дні і години, щоб підтримати мирний план з 15 пунктів президента Порошенка, - зазначив він. - У понеділок я знову розмовляв з ним по телефону, щоб оцінити і підтримати його зусилля. Він, у свою чергу, намалював мені неоднозначну картину своїх прямих переговорів із Росією на тлі продовження заворушень у східній Україні". !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі