США готові посилити військову присутність в Іраку для боротьби проти ІД

Поділитися
США готові посилити військову присутність в Іраку для боротьби проти ІД Картер розповів сенаторам про плани Пентагону
Міністр оборони США закликав Росію стати на "правильну сторону" у боротьбі з терористами.

Пентагон має намір збільшити кількість військових фахівців і вертольотів в Іраку для надання урядовим військам допомоги в боротьбі проти "Ісламської держави", заявив міністр оборони США Ештон Картер під час виступу в оборонному комітеті Сенату у середу, 9 грудня, передає "Радіо Свобода".

Виступаючи перед сенаторами, Картер розповів про просування іракських сил безпеки у провінції Анбар. За словами очільника оборонного відомства, США готові посилити військову присутність в Іраку, якщо Багдад направить офіційний запит до Вашингтона.

Картер також висловив надію, що сунітські країни Перської затоки будуть робити більше для боротьби з угрупуванням "Ісламська держава". Крім того, він закликав Росію стати на "правильну сторону" у боротьбі з терористами.

Протягом цього тижня іракські війська просунулися в місті Рамаді, вибивши террориств на околиці столиці провінції Анбар.

У четвер, 3 грудня, міжнародна коаліція під егідою США завдала 26 авіаударів по нафтовій інфраструктурі ІД у Сирії та з метою підтримки зусиль армії Іраку по звільненню міста Рамаді.

Повідомлялося, що військові США надають допомогу воєнізованих формувань курдів Пешмерга в операції по звільненню міста Синджар від бойовиків "Ісламської держави". Зокрема, солдати США ідентифікують цілі і запитують авіаудари.

Минулого тижня видання The Times повідомляло, що США змінюють військову стратегію проти ІД через втручання РФ у сирійський конфлікт. Новий план Пентагону полягає в тому, щоб битися з бойовиками ІГ відразу на декількох фронтах.

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі