Участь США або Великобританії у "нормандському форматі" переговорів, присвячених врегулюванню ситуації на сході України, зовсім не виключена, заявив радник президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Джон Болтон, 27 серпня повідомляє "Радіо Свобода".
""Нормандський формат" може продовжуватися, якщо цього бажають сторони-учасники. Якщо вони вважають, що це прийнятний шлях, щоб рухатися вперед, то США і, я впевнений, Великобританія будуть раді прийняти в цьому участь. Питання тільки до представників влади України, який шлях, на їхню думку, буде мати більше переваг. Ми будемо раді їх підтримати", – заявив Болтон.
Радник Трампа зазначив, що президент США та президент України Володимир Зеленський можуть обговорити цей момент під час своєї зустрічі у Варшаві на заходах з нагоди роковин початку Другої світової війни.
"Я думаю, з точки зору США, рішення питань з Донбасу та Криму, а також глобальні питання ролі Росії у Європі, використання військової сили у післявоєнній Європі – все це для США цікаво. Це не лише європейська тема – це глобальні питання. Тому якщо президент Зеленський буде вважати, що ми повинні брати участь у пошуку виходу із ситуації, ми повинні розглянути такий варіант", – зазначив Болтон.
14 липня в Парижі відбулася зустріч зовнішньополітичних радників лідерів України, Німеччини, Франції та Росії з метою відновлення роботи "нормандського формату".
Після загибелі чотирьох українських морських піхотинців під Павлополем 6 серпня президент України Володимир Зеленськийзакликав лідерів держав "Нормандської четвірки" зібратися для відновлення переговорів щодо ситуації в Донбасі. Він також запропонував розширити "Нормандський формат" за рахунок США.
У Вашингтоні відзначили, що залучення нових учасників до переговорного процес вимагає згоди всіх лідерів "Нормандської четвірки". А в МЗС Франції висловилися за підтримання діалогу з Вашингтоном щодо Донбасу, але категорично проти участі США у "нормандському форматі".
Президент РФ Володимир Путін не брав участі в роботі "Нормандської четвірки" з березня 2018 року, коли було зроблено спільну заяву лідерів чотирьох держав. Остання на сьогодні зустріч лідерів України, Франції, Німеччини та Росії відбулася в Берліні в жовтні 2016 року.
Детальніше про перебіг Мінського процесу читайте у статті Сергія Рахманіна "Неоголошена війна" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".