Прес-секретар Білого дому Джош Ернест заявив, що США не заперечують проти включення Індії до складу Ради Безпеки ООН, але Нью-Делі повинен взяти на себе більше зобов'язань перед міжнародним співтовариством. Однак ні він, ні задавав питання журналіст не уточнили, чи йде мова про постійне членство або про тимчасове обрання.
Також Ернест зазначив, що в Білому домі "вітали б появу додаткових можливостей для Індії з прийняттям на себе більшої відповідальності" у плані участі у реалізації "спільних інтересів міжнародного співтовариства".
В якості прикладу спікер Білого дому привів конференцію з проблеми кліматичних змін, яка пройде в кінці 2015 року в Парижі. Там, як він вважає, Нью-Делі міг би зіграти конструктивну роль", зробивши "важливу заяву" про майбутнє планети.
Джош Ернест нагадав, що президент США Барак Обама раніше вже говорив про готовність підтримати таку ініціативу "у контексті реформування управлінської структури ООН".
"Сполучені Штати як і раніше дотримуються даної позиції. Це вказує на посилення тієї вагомої ролі, яку, як ми бачимо, Індія грає у світі", - повідомив Ернест, підкресливши, що її "економічний вплив тільки зростає".
До Ради Безпеки ООН входять 15 держав - 5 постійних і 10 непостійних, що обираються Генеральною Асамблеєю ООН на дворічний термін по 5 кожний рік.
Постійні члени РБ ООН: США, Росія, Китай, Великобританія і Франція. 10 непостійних членів Ради Безпеки обираються за географічним принципом: 5 – від держав Азії та Африки, 1 – від держав Східної Європи, 2 – від держав Латинської Армерики, 2 – від держав Західної Європи й інших держав.
На початку серпня Індія і Бангладеш обмінялися землями, дозволивши унікальний територіальний спір. Суть його була в існуванні цілого ряду анклавів, (територій країни, повністю оточені іншою державою - ред.) на яких мешкало понад 50 тисяч жителів без громадянства. Як повідомляється, тепер вони самі зможуть обрати громадянство. За попередніми даними, Бангладеш поповнить своє населення на 35 тисяч чоловік, в той час як Індія - на 15 тисяч.