Як повідомляє "Голос Америки", про це йдеться в офіційному прес-релізі заступника прес-секретаря Держдепартаменту США Джона Кірбі.
"У цю 30-у річницю аварії на Чорнобильській атомній електростанції, наші думки залишаються із жертвами - від рятувальників, які віддали своє життя, щоб запобігти ще більшій трагедії, до тих, хто живе в районах, уражених радіоактивними опадами", - йдеться у заяві.
В документі також зазначено, що додаткові кошти доповнюють понад 400 мільйонів доларів, які були раніше виділені США в рамках міжнародних зусиль для відновлення у зоні катастрофи екологічних норм та умов безпеки. Зокрема, на побудову нового саркофагу, який повинен захищати від радіоактивного випромінювання впродовж наступних 100 років.
Видання Washington post писало, що Чорнобильська АЕС може знову стати проблемою для України. Оскільки вже восени міжнародне втручання в ліквідацію наслідків закінчиться, щойно побудова нового саркофагу буде завершена. А після того Україні доведеться самостійно почати роботу над ліквідацією ядерних відходів, що коштує чималих коштів, яких у неї наразі немає.
Тим часом, видання New York Times пише, що незаконна вирубка лісу порушує тиху ізоляціюЧорнобиля. "Сталкери" і антикорупційні активісти виявили, що радіоактивний ліс масово вирубують в зоні відчуження для продажу на території України і Румунії. Хоча українські чиновники заперечують це. Дерева, так само як і мох, вбирають в себе радіоактивні матеріали з землі. І їхнє використання небезпечне. Крім того, вирубка сприяє ерозії ґрунтів і появи радіоактивного пилу. Нещодавно повідомлялося, що Німеччина виділить Україні додатково 19 млн євро для ліквідації наслідків Чорнобиля. Поряд з ФРН фінансову допомогу Україні надають 44 держави.